Dekan Pravnog fakulteta u Beogradu Sima Avramović dospeo je u žižu javnosti nakon što su ga članovi udruženja Studenti za slobodu optužili da je zabranio održavanje tribine “Zaštitnik građana između pravne države i državne bezbednosti” na kojoj je trebalo da učestvuje i ombudsman Saša Janković.

Avramović, međutim, tvrdi da taj skup nije zabranjen već da nije dozvolio pomenutom studentskom udruženju da bude organizator tribine na Pravnom fakultetu, zbog prevare pre dva meseca, kada su u poslednjem trenutku promenjeni tema i učesnici tribine. Kao drugi razlog ovakve, kako kaže, “pedagoške mere”, Avramović navodi to što nije ispunjen uslov iz Pravilnika o organizovanju studentskih trbina da se, kada su u pitanju kontroverzne teme, mora obezbediti učešće i druge strane.

Zbog takvog ponašanja, udruženju Studenti za slobodu će najverovatnije biti uskraćeno gostoprimstvo na Pravnom do kraja semestra, ali ne i Saši Jankoviću, koji je pozvan da na stručnoj raspravi, uz uvažavanje i drugačijeg mišljenja, odgovori na sva otvorena pitanja.

 Sima Avramović je rođen 19. jula 1950. u Beogradu, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Beogradu, sa prosečnom ocenom 9,92, na kome je prošao sve pozicije – od asistenta pripravnika do redovnog profesora. Bio je stipendista Fulbrajtovog programa. U akademskoj javnosti je posebno prepoznatljiv kao jedan od rodonačelnika besedništva na Pravnom fakultetu.

Predsednik je fakultetskog Kluba prijatelja rimskog prava i antike Forum Romanum, u kome se, kako kaže, studenti uče životu, a ne samo školskim temama. Bio je predsednik Saveta Univerziteta u Beogradu. Najozbiljniji je kandidat za još jedan mandat dekana Pravnog fakulteta.Avramović važi za omiljenog profesora među studentima. Zanimljivo je da dnevno dobije po pedesetak studentskih mejlova, na koje svako veče odgovara. Nije član nijedne političke partije, a sa SNS-om ga povezuje to što mu je bivši asistent ministar pravde Nikola Selaković.

Oženjen je, otac dvoje dece. Svaki slobodan trenutak provodi sa unicima i porodicom, koja mu je, kako naglašava, uvek na prvom mestu. Govori engleski, služi se nemačkim, grčkim, francuskim i italijanskim, a zna i latinski i starogrčki.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari