Aleksandar Senić, poslanik SDS i skupštinskog Odbora za evropske integracije, od 1. novembra nije se brijao kako bi simbolično iskazao lični protest zbog medijske cenzure. To je učinio, kako za naš list objašnjava, jer ga 20 dana nema u medijima, iako su glavna tema u Srbiji evropske integracije.

„Protestujem kao predsednik Odbora, a ne kao stranački funkcioner. Danima dajem izjave za medije, ali one nikada nisu objavljene. Možda zato što se urednicima ne sviđa šta govorim. A govorim da prvo poglavlje u pregovorima nije otvoreno ne zato što Srbija nije uvela sankcije Rusiji, jer to od nje niko nije tražio, već zato što mi nismo ispunili svoje obaveze na kojima Nemačka insistira“, ukazuje Senić. On navodi da ga stranka, na čijem je čelu Boris Tadić, u ovome što radi podržava i da su svi, kako kaže, ogorčeni načinom na koji je juče u jednom beogradskom dnevniku predstavljen njegov protest.

Izražavanje nezadovoljstva puštanjem brade nije skoro viđen na domaćoj političkoj sceni, stoga je izbor načina za privlačenje pažnje, čini se, efektan. Međutim, problem je što taj čin izaziva i pomisao da je reč o najobičnijoj ličnoj promociji mladog političara koji u svojoj stranci, SDS, nije izabran za potpredsednika, uprkos prognozama da je jedan od mladih Tadićevih lavova. Izgleda da prilikom takve odluke Senić nije razmišljao o posledicama, odnosno o tome da li će se sebi svideti sa bradom, na primer, u martu, „ako cenzura“ potraje. Jedna od posledica bi mogla da bude, ako već nije, pisanje medija ne o njegovim stavovima, za koje kaže da su cenzurisani, nego o tom činu koji će javnosti, kako to biva, biti zanimljivi par dana.

Ako ga stranka podržava u tome što radi, to znači da se slaže i sa načinom na koji to radi. Sledstveno tome bilo bi dobro da bar svi poslanici SDS puste brade i tako jačaju stranačko jedinstvo i politiku. Međutim, to se neće desiti, jer za izražavanje neslaganja s postupcima medija i vlasti postoje primereniji i ozbiljniji načini, poput organizovanja konferencije za novinare u Skupštini.

Senić je rođen 1978. Po zanimanju je diplomirani građevinski inženjer i diplomirani ekonomista. Radi kao asistent na Građevinskom fakultetu. Sudski je veštak iz oblasti građevinarstva. Bio je član DS od 2002. U januaru 2014. se priključuje SDS, čiji je jedan od (su)osnivača. Govori engleski jezik.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari