Posle gotovo tri godine bežanja i skrivanja po (pričalo se) Crnoj Gori i Rusiji bivši predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić predao se srpskoj policiji, da bi se, kako kaže njegov advokat Vladan Batić, odbranio od optužbi zbog kojih je dospeo na međunarodnu poternicu, a Viši sud u Beogradu mu još u odsustvu odredio pritvor.

Iz ćelije Centralnog zatvora ili sa slobode (nadaju se njegovi branioci), Terzić će pokušati da dokaže svoju nevinost na suđenju protiv njega i trojice saradnika iz vremena direktorovanja u OFK Beogradu, okrivljenim za zloupotrebu službenog položaja i protivpravno prisvajanje četiri miliona evra od transfera igrača kluba s Karaburme Vanje Grubača, Branislava Ivanovića i Srđana Stanića u inostranstvo. Pre potpunog povlačenja u ilegalu, (pretpostavlja se) kod uticajnih jataka iz sveta crnogorske politike i biznisa, prvi predsedavajući FSS posle raspada zajedničke države, od ovih navoda se branio pismenim saopštenjima i putem telefonskih konferencija za novinare, a sada je dobio ili dogovorio priliku da sam, iz prve ruke, obori dokaze o ličnom bogaćenju na uštrb klupske kase „romantičara“ i pomenutih igrača. U međuvremenu su ga svi oštećeni oslobodili odgovornosti. Za Grubača, Ivanovića i Stošića bio je „kao drugi otac“, dok mu se Skupština OFK Beograda zvanično i javno zahvalila na „bogaćenju kluba, podizanju rada Omladinske škole i rezultatima prvog tima“. Crvena zvezda i Partizan nisu se, naravno, uplitali u priču o svom nekada bliskom saradniku, ali ostaje upamćeno da su ga zajedničkim snagama, te 2005, pogurali u borbi za mesto predsednika nacionalnog Saveza. On sam je, pak, dao nemali doprinos imenovanju Mišela Platinija za predsednika Evropske fudbalske federacije, tako što je za Francuza lobirao kod čelnika tzv. manjih članica UEFA.

Zvezdan Terzić rođen je 21. maja 1966. godine u Vrbasu, a odrastao je u Bačkoj Topoli, gde je s odličnim uspehom završio osnovnu i srednju školu. Fudbalom se kao igrač profesionalno bavio od 1984. do 1997. godine – najduže kao član OFK Beograda – a malo pre povlačenja sa terena stekao je diplomu na Ekonomskom fakulteta u Novom Sadu. Govori ruski, mađarski, engleski i grčki jezik, kao mlađi je, prema sopstvenom priznanju, uživao u izučavanju filozofskih dela Fojerbaha, Hegela, Ničea i Kanta, dok ga danas više od svega raduju porodična druženja i putovanja. Voli kvalitetna odela i satove i najčešće ih kupuje u Milanu i Londonu, gde ima „mali biznis“. U braku je sa Svetlanom, nekada uspešnom atletičarkom, s kojom ima ćerku Mašu, sinove Kostadina i Nikšu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari