Vozač Ferarija Kimi Raikonen pobedio je na jučerašnjoj trci za Veliku nagradu Španije (1:38:19.051), a da trijumf italijanskog konstruktora bude ubedljiviji potrudio se njegov timski kolega Felipe Masa (sa zaostatkom 3.228), koji je stazu u Barseloni prešao pre Meklarenovog pilota Luisa Hamiltona (4.

Vozač Ferarija Kimi Raikonen pobedio je na jučerašnjoj trci za Veliku nagradu Španije (1:38:19.051), a da trijumf italijanskog konstruktora bude ubedljiviji potrudio se njegov timski kolega Felipe Masa (sa zaostatkom 3.228), koji je stazu u Barseloni prešao pre Meklarenovog pilota Luisa Hamiltona (4.187). Branilac titule i sedmostruki uzastopni pobednik VN Španije vodio je od prvog do poslednjeg kruga, a u stopu ga je pratio Brazilac. Bodove su osvojili i Robert Kubica – BMW (četvrti), Mark Veber – Red Bul (peti), Dženson Baton – Honda (šesti), Kazuki Nakađima – Vlijams (sedmi) i Jarno Truli – Tojota (osmi). Nik Hajdfeld iz BMW-a, koji je do ove trke bio drugi u plasmanu vozača, na stazi u Kataloniji bio je tek deveti i ostao je bez bodova, čime je pao na peto mesto u poretku. Treba istaći i odlične vožnje Marka Vebera (sakupio nova četiri boda), kao i Džensona Batona koji je osvojio prve bodove.
Trku na Pirinejima obeležilo je i nekoliko incidenata, a najteži se dogodio u 23. krugu kada je vozač Meklarena Heiki Kovalainen udario u zaštitne gume pored staze. Njemu je pukla guma i onda se u punoj brzini zakucao u ogradu. Izvlačenje Kovalainena iz bolida je potrajalo, ali je iz Meklarena potom saopšteno da se on oseća dobro. Ljubimac domaće publike, a ovu trku posmatralo je više od 130.000 gledalaca, Fernando Alonso nije završio trku zbog kvara motora.
Posle VN Španije prvi u poretku vozača je Raikonen (29 bodova), a slede ga Hamilton (20), Kubica (19), Masa (18), Hajdfeld (16), Kovalainen (14), Truli (9)…