Banja Morahalom zaista je božanstveno mesto. Ako tražite smeštaj u ovom gradiću, ima nekoliko manjih i skromnijih pansiona među kojima se izdvaja Thermal Panzio (na čijoj recepciji inače non-stop radi jedina menjačnica u Morahalomu), šarmantnog „predratnog“ izgleda u stilu provincijskih pansiona i prenoćišta iz romana Agate Kristi, sa direktnim pristupom kupalištu.

Međutim, ako volite komfor i udobnost, pravo mesto za boravak u Morahalomu je svakako noviji hotel „Colosseum“, koji takođe pruža direktan pristup banji, ali poseduje i sopstveni lepo opremljen spa centar sa dva manja bazena, Knelpovom kupkom i saunama i izvanrednu ishranu sa švedskim stolom koji svakodnevno uključuje čak i ponudu bezglutenske hrane. To zadovoljstvo, međutim, koštaće vas pedesetak evra dnevno po osobi za polupansion, ili nešto manje za noćenje s doručkom.

Najslabija strana eventualnog odmora u Morahalomu očigledno su šoping i noćni izlasci. I jedno i drugo možete potražiti u obližnjem Segedinu. Neće to biti možda baš kupovina i provod za pamćenje, ali će svakako lepo dopuniti vreme provedeno u Morahalomu. Što se tiče kupovine u Segedinu, mislim da se o tome u Srbiji već sve zna, ali Segedin je takođe i lep grad u kome vredi barem prošetati pored Tise i posedeti u nekoj bašti u lepo sređenom starom centru grada, koji ima čak i svoju skromniju ali ljupku verziju „mosta uzdaha“. Ostaje mi samo još da dodam dobru vest da vam za putovanje do Morahaloma a ni do Segedina, ako tamo idete pravo iz Srbije preko pomenutog graničnog prelaza, nije potrebna vinjeta, tj. da ne morate plaćati mađarsku putarinu. Dakle, ako vam je more predaleko ili preskupo a imate želju da se okupate negde dalje od Ade i Lida (zemunskog, ne venecijanskog), Morahalom je svakako dobar izbor za to tokom cele godine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari