Komemorativnom manifestacijom u Knjaževsko-srpskom teatru, Kragujevac se juče oprostio od pevača legendarne grupe „Smak“ Borisa Aranđelovića koji je, posle duge i teške bolesti, preminuo 27. avgusta, u Roterdamu, u 67 godini života.

P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }

Poslednji pozdrav Aranđeloviću uputili su brojni Kragujevčani, koji ga, iako svesni njegovoj značaja na muzičkoj sceni, nikada nisu doživljavali kao rok zvezdu, već kao nenametljivog I druželjubivog sugrađanina. Od Aranđelovića juče su se oprostile i kolege rokeri, članovi Yu grupe, Nevernih beba i benda Van Gog, kao i rok kritičar Peca Popović.

Boris Aranđelović je, prema rečima kolega, u muzici bio građanin sveta. Kao čovek uvek je posedovao vedar duh, nikad cinizam, melanholiju i zavist. Na koncertima je bio ozbiljan i povučen.

-Boris Aranđelović nikada nije učio pevanje, ali je prirodno osećao muziku, rekao je gitarista ''Smaka'' Radomir Mihajlović Točak.

''Bili smo spremni da otkažemo koncert na Ušću, ali on to nije hteo'', otkrio je Točak, dodajući da su „mnogi primetili da nikada nije pevao teže i nikada bolje.

Jednog od najboljih, ako ne i najboljeg vokala jugoslovenske rok scene publika će pamtiti po hitovima ''Perle'', ''Satelit'', ''Crna dama'', ''Šumadijski bluz''.

Boris Aranđelović sahranjen je juče na groblju u kragujevačkom prigradskom naselju Beloševac, u kojem je rođen 1948. i iz kojeg se početkom, 70-ih, otisnuo u daleki svet (Australiju), odakle se, 1973. vratio u Kragujevac, gde se odmah pridružio „Smaku“, po mnogima najkvalitetnijem rok bendu na prostoru bivše Jugoslavije ikada.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari