U derbiju 24. kola fudbalskog prvenstva Srbije, Crvena zvezda i Partizan su

u subotu veče na stadionu „Rajko Mitić“ odigrali bez golova, pa su

šest kola pre kraja crno-beli zadržali prednost od pet bodova i imaju veliku šansu da osvoje titulu.

Utakmicu su, na žalost, obeležili neredi uoči početka. Najpre su se sukobili navijači dva tima i policija ih je

veoma brzo razdvojila, a onda su pristalice Crvene zvezde punih 20 minuta vodile pravi rat sa policajcima.

Prema prvim podacima, povređeno je više od 20 osoba, a policija je privela najratobornije navijače crveno-belih. Na istočnoj i severnoj trbini uništen je veliki broj stolica.

Utakmica je, posle dugog većanja sudija, delegata, komesara za bezbednost i predstavnika policije, počela sa 45 minuta zakašnjenja.

Huligani su, po ko zna koji put, obesmislili derbi i celokupni fudbal u Srbiji, a nemoć države da se izbori sa

tim zlom više je nego zabrinjavajuća. I dalje se sav teret svaljuje na policiju, iako je jasno da ona treba da bude među poslednjima u lancu onih koji bi taj problem trebalo da reše.

Posle svega što je viđeno, gotovo da je bezbačajno šta se dešavalo na terenu i kakav će biti ishod šampionata. Ako naši klubovi na neki način i uspeju da dobiju licence za igranje u evrokupovima, veliko je pitanje da li će im to biti dozvoljeno, jer su upozorenja iz sedišta Evropske

fudbalske unije sve češća i ozbiljnija, a današnje slike će,

sasvim sigurno, dodatno pogoršati situaciju.

Partizan je utakmicu odigrao bolje i imao je dve-tri stopostotne šanse za gol, pa prema prikazanoj igri Crvena zvezda može da bude zadovoljna osvojenim bodom.

Posle ovakvog ishoda, Partizan može da se nada 26. šampionskoj tituli, jer u poslednjih šest kola može sebi da dozvoli i dva nerešena rezultata, pa čak i poraz i jedan

nerešen rezultat.

Rezultati 24. kola i strelci: Jagodina – Voždovac 1:2 (N. Arsenijević 79 – Škerjanc 11), Mladost – Donji Srem 0:0 Radnički (Kragujevac) – Čukarički 0:1 (Rendulić 40),

Radnički (Niš) – Napredak 2:0 (Bulatović 57, Pejčić 65),

Spartak – Novi Pazar 0:2 (Mijić 10, 81), Vojvodina – Borac

1:3 (Makarić 90 – Mutavdžić 76, Jevtović 78, Krunić 90),

Crvena zvezda – Partizan 0:0. Sutra igraju OFK Beograd –