Nije bilo iznenađenja u Kup duelu Partizana i Bežanije. Superligaški lider i jedini naš jedini predstavnik u Evropi izbacio je osrednji prvoligaški tim iz beogradskog predgrađa – 1:0 (1:0) i plasirao se u osminu finala najmasovnijeg domaćeg fudbalskog takmičenja, gde čeka trofej od 2011. godine.

STADION: Obilića. GLEDALACA: 1.000. SUDIJA: Igor Stoiljković (Beograd). STRELAC: Fofana 37. min. ŽUTI KARTON: Lazović (Partizan).

BEŽANIJA: Ostojić, Gustavo, Mustur, Matović, Milić, Stanovčić, Kovačević, Brujić (od 45. Rakić), Jelić (od 87. Zorica), Đoković, Šaka (od 70. Subotić).

PARTIZAN: Ž. Živković (od , Vulićević, Ćirković, Stanković, N. Petrović, Marković, S. Ilić, A. Živković (od 65. Luka), Ninković (od 65. B. Ilić), Lazović, Fofana (od 82. Marinković).

I pored konstantne terenske dominacije crno-belih u prvom poluvremenu, na očajnom terenu stadiona Obilića, prvu veliku šansu imali su zabunkirani “crveni”, ali je Kovačević šutem u spoljnju mrežu praznog gola uprskao jednu kontru (19. minut). Kazna je stigla malo pre pauze, a borbenom autsajderu “glave” je došao vrlo retko korišćeni centarfor Ismael Beko Fofana, rutinskim trzajem glavom na odličan centaršut Vulićevića (37). Za treći gol ljubimca Partizanovih navijača u sezoni, u kojoj “parni valjak” ima samo tri remija 11 pobeda u sva tri takmičenja.

I u drugom delu su nominalni domaćini meča prvi ozbiljno zapretili, ali je Jelićev udarac zaustavila prečka (55). Imala je i kombinovana ekipa gostiju, bez Lukača, Drinčića, Pantića (tribine) i Škuletića (klupa) još prilika za pogodak, ali golman Ostojić nije dozvolio ubedljiviji poraz od favorita, koji bi na istom mestu za vikend trebalo da ugosti OFK Beograd u novom kolu Jelen Super lige.