Dnjepar – Sevilja 2:3 (2:2)

Kalinić 7, Rotan (44) – Krihovjak 28, Baka 45, 73

P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }

Stadion: Nacionalni stadion u Varšavi. Gledalaca: 58.000. Sudija: Martin Etkinskon (Engleska). Žuti kartoni: Kankava, Kalinić, Bezus, Matos (Dnjepar), Krihovjak, Kariso, Baka (Sevilja).

Dnjepar: Bojko, Fedecki, Daglas, Čeberjak, Matos, Kankava (od 85. Skahov), Fedorčuk (od 68. Bezus), Mateus, Rotan, Konopljanka, Kalinić (od 78. Selezniov).

Sevilja: Riko, Vidal, Kariso, Kolodzejčak, Tremulinas, Mbija, Krihovjak, Rejes (od 58. Koke), Banega (od 89. Ibora), Vitolo, Baka (od 82. Gameiro).

Beograd – Fudbaleri Sevije odbranili su trofej Lige Evrope osvojen prošle godine nakon što su u veoma uzbudljivom finalu odigranom u Varšavi savladali ukrajinski Dnjepar sa 3:2 (2:2). Osim pehara u drugom poredu takmičenju Starog kontinenta i novčane nagrade, Španci su dobili i čast da sledeće sezone zaigraju u Ligi šampiona i to kao peti predstavnik svoje zemlje.

Do svog četvrtog trofeja u takmičenju, a drugog otkako nosi aktuelno ime, Sevilja je došla preokretom s obzirom da je Dnjepar poveo već u 7. minutu preko Kalinića. Usledili su ataci Španaca koji su doneli izjednačenje u 28. minutu preko Krihovjaka, ali se ukrajinski predstavnik nije dao već je želeo do senzacije i svog prvog međunarodnog pehara. Tako su formalni domaćini poveli u 44. minutu golom Rotana, ali su se Španci poprinuli da bude remi na poluvremenu s obzirom da je Baka bio precizan u sudijskoj nadoknadi. Taj rezultat bio je aktuelan sve do 73. minuta kada je špic Sevilje bio još jednom precizan i ispostaviće se postavio konačan rezultat i tako doneo veliko slavlje svom timu.