Vrata PTT muzeja će, kao i svake prve subote u mesecu, i ove biti otvorena za Beograđane i njihove goste od 11 do 19 časova.Od 12 do 13 časova biće organizovana radionica „Poštanski satić”, namenjena deci predškolskog i nižeg školskog uzrasta, od tri do deset godina.

P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }

Deca će, u kratkoj šetnji kroz PTT muzej, uz prilagođeno stručno vođenje za taj uzrast, zaviriti u riznicu poštanskog blaga i otkriti eksponate iz istorije pošte, telegrafije i telefonije. Upoznaće se sa pravom poštanskom kočijom, maketom vagona voza za prenos pisama, telefonima sa brojčanicima i ručkama.

U okviru zadatka Napiši i pošalji pismo voljenima, mališani će crtati i pisati na zadatu temu, a pisma će, uz pomoć roditelja i kustosa, pravilno adresovati, na njih zalepiti poštanske marke i ubaciti u poštanski kovčežić.

Najmlađi posetioci će zatim moći da se fotografišu i dobiju originalne poštanske razglednice na kojima će biti poštanska marka sa njihovim likom, a u mini poštanskoj kancelariji upoznaće se sa pečatima, telefonima, upijačima za papir, vagicom za merenje pisama i priborom za pisanje. „Poštanski satić” biće završen uz deljenje poklona za uspomenu.

Odrasli mogu pogledati aktuelnu izložbu u PTT muzeju „175 godina srpske pošte”, u kojoj su predstavljeni bitni događaji u razvoju našeg poštanskog, telegrafskog i telefonskog saobraćaja i ličnosti koje su razvoju srpske pošte dale značajan doprinos, kao i stalnu postavku „Tačka spajanja”.

Redovno radno vreme muzeja je od ponedeljka do petka od 10 do 15 časova, a ulazak na sve programe je besplatan.


Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari