Taksisti traže da im Vlada Srbije umesto fiskalnih računa dozvoli uvođenje štampača kako bi mogli građanima da izdaju štampane račune, a ne fiskalne čije uvođenje insistira Vlada. Prema rečima Milivoja Armuša, predsednika Udruženja Beotaksija, običan račun „bio bi manje opterećenje za taksiste“.

– Mnogo je praktičnije da građani dobijaju račun na kome će stajati sve informacije: na kojoj relaciji se putnik vozio, koliko je platio i broj taksi vozila – objašnjava Armuš.

On kaže da Vlada trenutno radi na izmenama i dopunama Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju koje bi trebalo da reše mnogobrojne probleme taksista i prevoznika u Beogradu, ali i u Srbiji.

Podsećanja radi, taksisti su odustali od protesta zakazanog za 1. septembar nakon što je Vlada Srbije prolongirala odluku o fiskalizaciji do decembra 2011. godine.

Osim ovog problem je i dalje veliki broj „divljaka“ na ulicama, licence, a taksisti smatraju da država treba da im omogući povoljne uslove za obnovu voznog parka i postavljanje kamera i panik tastera u taksi vozila.

Prema rečima Aleksandra Đukića, pomoćnika sekretara za saobraćaj koji je zadužen za taksi prevoz, gradski inspektori svakodnevno kontrolišu vozila i vozače.

Često se govori i o potrebi smanjenja broja taksista.

– Smanjenje broja taksista ide prirodnim putem, odlaskom u penziju. Kako je procenjeno Beogradu je potrebno 5.000 taksi vozila – kaže predsednik najvećeg beogradskog taksi udruženja.

Iako se dugo govorilo o novim tablicama za taksiste, na kojima bi pisalo „taxi“ ovo pitanje više niko ne spominje.

– To je problem koji se ne može preko noći rešiti i svakako bi trajao dugo – smatra Armuš.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari