Samo u ovoj godini na osnovu podataka Centra za socijalni rad u Vranju je razvedeno 96 brakova u kojima supružnici imaju 194 deteta, što je rast u odnosu na prethodne godine.


Direktor Centra za socijalni rad Perica Milosavljević upozorava da je reč o „nenormalno velikom broju razvoda u odnosu na raniji period sa tendencijom rasta“.

– Kao razloge za ovako veliki broj razvoda uočavamo stav pre svega kod žena koje ne žele više da trpe nasilje u porodici i ostale probleme u zajedničkom životu – precizirao je Milosavljević.

Socijalni radnici kao najčešće uzroke koji dovode do razvoda brakova u ovoj najvećoj opštini u Pčinjskom okrugu navode nasilje, alkoholizam, finansijske probleme, neispunjena bračna očekivanja, dolazak dece, nerešeno stambeno pitanje, nedostatak komunikacije i emocionalnu udaljenost između partnera.

Analiza stabilnosti brakova kroz njihovo trajanje u Vranju pokazuje da najčešće do pokretanja brakorazvodne parnice dolazi u prvoj i naredne tri godine. Povećani broj razvoda tumači se i pogoršanjem socijalno-ekonomske situacije supružnika, a jedan od ključnih razloga često je i gubljenje posla, kao i nezaposlenost oboje supružnika.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari