Odbojkaška reprezentacija Srbija savladala je favorizovani Brazil rezultatom 3:1(19:25, 25:15, 25:21, 25:22) i na najlepši mogući način otvorila drugi vikend ovogodišnje Svetske lige.

Ekipa Nikole Grbića, posle prvog trijumfa u Beogradu protiv selekcije koja je najviše puta osvajala ovo takmičenje, sada ima maksimalan učinak od četiri pobede.

Utakmica koja je odigrana pred blizu osam hiljada gledalca u dvorani „Aleksandar Nikolić“ bolje je počela po gostujući tim koji je serijom od pet vezanih poena došao do prednosti od 10:5 koju je održavao sve do kraja seta. Bio je to prvi izgubljeni set našeg nacionalnog tima, s obzirom na glatke pobede proteklog vikenda u Rusiji protiv domaćina, Bugara i Poljaka. Slab servis u uvodnih pola sata utakmice pretvoren je u najjače oružje Grbićevih izabranika u nastavku. U drugom setu naši reprezentativci su demonstrirali silu nadigravši Brazil u svim fazama uz neverovatnih devet asova i jedan poen više iz servisa.

Treći set su nastavili u istom ritmu, Aleksandar Atanasijević i Srećko Lisinac su bombardovali brazilske primače razornim servisima za koje gosti nisu imali adekvatno rešenje. Ipak, u samom finišu ovog dela igre, naš tim je dozvolio Brazilcima da se približe na samo dva poena razlike (21:19), ali je sinoć maestralni Srećko Lisinac pogodio as u odlučujućem momentu prekinuvši seriju rivala i omogućivši mirniji završetak pretposlednjeg seta.

I u završnom setu „plavi“ su odigrali veći deo u prepoznatljivom ritmu, odlazili na oba tehnička tajm-auta sa prednošću od nekoliko poena, ali su Brazilci nešto otresitijom igrom nakon promena pojedninih igrača preokrenuli na 19:18. A onda je opet na scenu Lisinac i sa dva asa uz poen Nikića doneo Srbiji trijumf nad rivalom.
Junak sinoćne pobede je posle utakmice izjavio da sav trud njega i saigrača u prethodnom periodu sada dolazi na naplatu.

– Naporan rad u proteklih mesec i po dana je urodio plodom. Odlične rezultate iz prvog vikenda potrvrdili smo protiv kvalitetnog Brazila. Međutim, nećemo stati na ovom, već pokušati da protiv Bugara zabeležimo još jedan trijumf, a sve u cilju odlaska na završni turnir u Krakov – izjavio je Lisinac koji je sa 16 poena bio najefikaniji u našem timu.
Naša reprezentacija se danas u drugom meču sastaje sa selekcijom Bugarske koja je juče poražena od Irana 3:1.