Srbija u finalu Svetske lige vaterpola 1Foto:Freeimages/GeorgeTakis

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svetske lige, pošto je danas u polufinalu pobedila selekciju Italije sa 7:4 (2:1, 2:1, 1:1, 2:1)

Titulu će sutra braniti protiv Sjedinjenih Američkih Država, koje su u polufinalu savladale Grčku posle izvođenja peteraca sa 17:16.

U najboljoj utakmci na turniru prvaci sveta i Evrope ostvarili su sigurnu pobedu, iako su Italijani tri četvrtine odlično parirali i držali rezultatski priključak. U prelomnim trenucima zablistao je Filip Filipović, koji je sa

tri uzastopna pogotka početkom poslednjeg dela igre doneo našem timu nedostižna tri gola prednosti.

„Azuri“ se nisu predali i sredinom četvrte četvrtine smanjili su zaostatak na 6:4, ali više od toga nisu mogli, jer je Jakšić tri i po minuta pre kraja postigao sedmi gol za selekciju Srbije, posle čega je tempo utakmce pao, jer je bilo jasno da je utakmca rešena.

Oba tima briljirala su u odbrani. I Srbija i Italija su po devet puta imali napade sa igračem više, s tim što je naš tim sa dva postignuta gola bio nešto uspešniji. Italijani su postigli samo jedan, a nisu realizovali ni napad sa dvojicom igrača više.

Treba reći da završni turnir Svetske lige za obe selekcije predstavlja važan deo priprema za Olimpijske igre, zbog čega se možda i više pažnje poklanjalo treninzima, nego utakmicama.

Mučili smo se sa igračem više, ali to je moglo da se očekuje, jer svakodnevno imamo i teretanu i bazen. Za sada je sve korektno, ali svi znamo da imamo dosta prostora za napredak. Najvažnije je da smo ovde dobro trenirali, ali

pošto smo došli do finala naravno da ćemo sutra ići na pobedu, rekao je Živko Gocić.

Andrija Prlainović je istakao da smo kontrolisali utakmcu od početka do kraja i da pobeda nije dovođena u pitanje.

S obzirom da je ovo peti dan napornh priprema i utakmica, bilo je očigledno da smo i mi i oni umorni. Nije bilo smirenosti u napadu, ali uradili smo ono što smo hteli i sada mirno čekamo finale, rekao je Prlainović.

Igrač više: Italija 9 (1), Srbija 9 (2). Dva igrača više: Italija 1 (0). Peterci: Srbija 1 (1).

Italija: Del Luongo, Di Fulvio 1, Gito, Filjol 2, Fondeli 1, Bodegas, Figari, Nora, K. Prešuti, Luongo, Đakopo, N. Prešuti, Vasalo.

Srbija: G. Pijetlović, S. Rašović 1, Gocić, Randjelović, Ćuk 1, D. Pijetlović, Ubović, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 3, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.