Porazi Troickog i Lajovića 1

Obojica srpskih tenisera koji su igrali u Moskvi – Viktor Troicki i Dušan Lajović izgubili su mečeve. Troickog je nadigrao 123. igrač sveta Rus Danilo Medvedev (6:3, 3:6, 1:6), dok je od Lajovića bio bolji Nemac Filip Kolšrajber (5:7, 6:3, 3:6). U oba meča bilo je preokreta, ali su na kraju rivali ostali skoncentrisaniji i odneli pobede.

U meču protiv Troickog Medvedev je prvi došao do brejka, koji je potom i potvrdio za vođstvo od 1:3. Međutim, srpski igrač je bio siguran na svom servisu a zatim i iskoristio prvu ukazanu šansu da oduzme servis protivniku i izjednači u gemovima.

Uz malo muke Viktor je napravio još jedan brejk na šta Rus nije imao odgovor pa je poveo u setovima. U nastavku meča međutim dolazi do potpunog preokreta – Troicki je morao da spasava četiri prilike za brejk u drugom gemu, da bi potom u šestom Medvedev nadoknadio propušteno i oduzeo servis srpskom teniseru. Isto je ponovio i u devet gemu kada je uspeo da nadonkadi zaostatak od 0:40. Odlučujući deo meča Rus je bez većih problema rešio u svoju korist plasiravši se u polufinale Kupa Kremlja u kome će igrati sa Stefanom Roberom iz Francuske, koji je eliminisao Lukaša Rosola (7:5, 6:1).
Još uzbudljivije je bilo u meču između Dušana Lajovića i Filipa Kolšrajber u kome je srpski igrač parirao boljeplasiranom. U prvom setu brejk nije viđen do 11. gema kad je Nemac uspeo da povede sa 6:5. U narednom gemu Lajović je čak pet puta propustio priliku da izjednači pa je rival posle sat vremena poveo u setovima. Propuštene šanse nisu omele 76. igrača sveta da konačno naprvi brejk u četvrtom odnosno šestom gemu i bez većih problema izjednači. U trećem setu Lajović je odolevao spasavajući brejk lopte do šestog gema kada mu je Nemac oduzeo servis za vođstvo od 2:4 koje je ubrzo pretvorio u pobedu.