Pogba pokazao klasu 1

Fudbaleri Mančester junajteda rutinski su izašli na kraj protiv nemoćnog Fenerbahčea u derbi meču trećeg gola Lige Evrope.

Golovima dvostrukog strelca Pola Pogbe, njegovog zemljaka Entoni Marsijala i Džesa Lingarda „crveni đavoli“ su isprašili četu Dika Advokata (4:1) i na najbolji način napravili uvetiru pred nedeljni derbi protiv Čelsija na „Old Trafordu“.

Završnih 15 minuta prvog poluvremena bili su dovoljni Murinjovim izabranicima da terensku dominaciju tokom većeg dela igre krunišu pogocima. Nespretna odbrana gostiju koja je često tokom meča ispoljavala znake nesigurnosti i neuigranosti sa trojkom iz veznog reda konačno je kapitulirala u 31. minutu. Izvanrednu loptu prekaljenog veziste Majkla Kerika, koji je dobio priliku umesto Felainija, prihvatio je raspoloženi Mata i „naterao“ štopera gostujućeg tima Simona Kjaera da skrivi jedanaesterac. Siguran izvođač sa „bele tačke“ bio je Pol Pogba pogodivši donji levi ugao Demirelovog gola.

Tek što su Advokatovi prvotimci izveli loptu sa centra igrališta francuski arbitar je ponovo pokazao na najstrožu kaznu. Ovaj put je Mata uputio loptu ka levom boku koju je smireno prihvatio Marsijal, a desni bek gostiju Ozbajrakli nepropisno startovao što je mladi Francuz iskoristio i udvostručio prednost domaćih sličnim udarcem kao njegov zemljak samo tri minuta ranije.

Poslednjih desetak minuta prvog dela igre protekli su u nešto boljoj igri gostiju, a upravo je u tom periodu i zabeležen jedini pokušaj turskog tima. Souza je vešto prevario Bailija u 37. minutu, ali je De Hea bez većih problema ukrotio udarac brazilskog veziste. Sporadični beg Fenerbahčeovih ofanzivaca u smiraj prvih 45. minuta i nadu da će vratiti koliku toliku rezultatsku neizvestost srušio je novim pogotkom Pol Pogba, efektnim pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade. Opet je Kjaer pogrešio, ovaj put rizičnim pasom na svojoj polovini. Lingard je ostavio „na tacni“ loptu Francuzu, a tamnoputu vezista sa dvadesetak metara izveo pravo remek delo završeno u gornjem levom uglu gola gostiju.

Ogromna zaliha pre odlaska na odmor nije uspavala Murinjove igrače, koji su u ovaj meč ušli u nešto izmenjenom sastavu nego što je to bio slučaj u prethodnim mečevima. Na novi pogodak se čekalo tek nešto više od dva minuta nastavka. Ponovo je u akciji učestvovao raspoloženi Pogba odigravši možda i najbolju partiju u crvenom dresu od kad je letos stigao iz Juventusa. Stameni vezista je proigrao Runija koji je ostavio Lingardu povratan pas, a mladi Englez prelepu akciju završio ništa manje lepim golom. Četvrti pogodak već na startu drugog dela omogućilo je igračima sa „Old Traforda“ da spuste gard i misli usmere već ka nedeljnom derbi protiv Čelsija u Premijer ligi. Runi i saigrači su u pojedinim trenucima izgledali i suviše nonšalantno za standarde velikog klupa, pa čak i ako se uzme visoka prednost kao olakšavajuća okolnost. Uprkos svemu gosti su put do gola promanašli tek u 83. minutu kada je Nigerijac Emenike pronašao rupu u odbrani domaćih uposlivši Robina van Persija koji nije imao težak zadatak da se sa pet metara upiše protiv svog bivšeg kluba. Do kraja meča ponovo je pokušao i Brazilac Souza, ovaj put mnogo bolje nego u 81. minutu, ali je De Hea uspeo da ukroti tek treću loptu upućenu u okvir njegovog gola.

Junajted je ovom pobedom dospeo na vrh tabele sa šest osvojenih bodova, koliko ima i Fejnord koji je slavio na domaćem terenu protiv ukrajinske Zorje. Sa druge strane, Fenerbahče ostaje na četiri boda, ali bez liderske pozicije pa sada zauzima treće mesto u grupi A.

Zvižduci Škrtelu, naklon Van Persiju

U ekipi Fenerbahčea su nastupala i dvojica fudbalera koju su svoje ime izgradili na terenima Premijer lige godinama unazad. Za razliku od holandskog napadača Robina van Persija koji je bio i strelac utešnog pogotka za gostujući tim za šta je i nagrađen aplauzom od pristalica svog bivšeg kluba, Slovak Martin Škrtel je dočekan zvižducima koji su praćeni svaki put kada bi iskusni defanzivac primio loptu. Razlog je jednostavan, osam godina igranja u ljutom rivalu Liverpulu ne mogu se tek tako zaboraviti.

Roma ispustila dva gola’]

Pravi triler meč viđen je na rimskom „Olimpiku“ gde su fudbaleri Rome remizirali protiv bečke Austrije (3:3). Gosti su poveli već u 16. minutu, domaći u potpunosti preokrenuli rezultat golovima dovstrukog strelca El Šaravija (19,34) i Alesandra Florencija u 69. minutu, ali su u razmaku od samo dva minuta (82,84) ispustili visoko vođstvo i morali da se pomire sa „mršavim“ bodom protiv konkurenta za prvo mesto.