Pobeda Partizana u Železniku 1Foto: Starsport

Košarkaši Partizana pobedili su FMP u Železniku sa 65:56 u okviru šestog kola ABA lige i upisali šesti trijumf od početka sezone. Dva tima su u Železniku vodila veliku borbu u prvom poluvremenu, a FMP je bio taj koji je vodio posle 20 minuta – 32:31.

Međutim, usledila je furiozna treća četvrtina ‚crno-belih‘, koju su dobili sa 22:6 i tako prelomili utakmicu. U poslednjem periodu, FMP je pokušao da izazove goste, koji mu to nisu dozvolili i na kraju su zabeležili zasluženi trijumf, piše N1.

Najbolji u trijumfu Partizana bio je Vilijam Hačer sa 20 poena i po pet skokova i asistencija, dok je sjajan bio i Novica Veličković sa 15 poena. Uroš Luković je dodao osam poena i pet skokova, a Mihajlo Andrić poen manje i pet skokova.

Na drugoj strani, dvocifren učinak je imao samo Filip Čović sa deset poena. Po devet poena dodali su Stefan Lazarević, Aleksandar Bursać i Marko Ljubičić.

Partizan je posle šestog trijumfa ostao na čelu tabele, zajedno sa ekipom Budućnosti, a bez poraza, ali sa utakmicom manje, još je Crvena zvezda, koja od 21 čas dočekuje Igokeu.

FMP je u duelu sa ‚crno-belima‘ doživeo četvrti poraz, posle kojeg je ostao na devetom mestu.

Naredna utakmica košarkaše Partizana očekuje u sredu, kada gostuju Bešiktašu u Ligi šampiona, a sledeći rival u regionalnom takmičenju biće im Budućnost sledeće subote. FMP u narednom kolu gostuje Ciboni.