Prva pobeda rukometašica na Evropskom prvenstvu 1Foto: Rukometni savez Srbije

Ženska rukometna reprezentacija Srbije uspešno je startovala na šampionatu
Evrope u Švedskoj, pošto je danas u Stokholmu u prvom kolu A grupe savladala seklekciju Slovenije sa 36:34 (17:16).

Ovom pobedom, naše rukometašice su napravile veliki korak ka plasmanu u drugu fazu takmičenja, jer je malo verovatno da bi Slovenke mogle da naprave iznenađenje protiv
favorizovanih reprezentacija Švedske i Španije.

Izabranice Dragice Đurić dobro su počele utakmicu u Hovet Areni i u 13. minutu imali smo prednost od 9:5. Usledio je, međutim, odgovor Slovenki, koje su serijom od 4:0 veoma brzo
izjednačile.

Usledila je igra gol za gol i na odmor se otišlo sa vođstvom našeg tima od 17:16.

Na početku drugog poluvremena Slovenija je serijom od 3:0 prešla u vođstvo, što je selektora reprezentacije Srbije primoralo da napravi nekoliko izmena, pa su šansu dobile
Obradović i Georgijev.

Pokazalo se da su izmene bile prave i Srbije je vratila prednost od tri (27:24), a potom i četiri gola (29:25).

Naš neiskusni tim tada nije uspeo da prelomi utakmicu, pa su se Slovenke još jednom vratile, izjednačivši na 32:32, ali je finiš pripao srpskim rukometašicama, a velike zasluge za
to imala je i Jovana Risović, koja je u 58. minutu odbranila sedmerac.

U drugom kolu Srbija u utorak od 18:30 sati igra protiv Španije.

Srbija: Risović (10 odbrana), Kolundžić, Čolić, Radosavljević 8, Krpež Šlezak 6, Trifunović, Lavko 3,
Kovačević, Georgijev 2, Pop Lazić 6, Obradović 2, Nikolić, Stoiljković 4, Liščević 5, Petrović, Čolić, Dmitrović.

Slovenija: Ferfolja, Gros 8, Rebolj, Krajnc, Jeriček 3, Stanko 2, Cerenjak, Stefanišin, Panger, Mavsar 9, Lazović 3, Marinček, Zulić, Irman 6, Krhlikar 3, Uzmah.