Marjanović opravdao svaki sekund 1Foto: FoNet AP

Bobi Marjanović konačno je dočekao svojih pet minuta u dresu Detroit Pistonsa.

Srpski košarkaš upisao je dabl dabl učinak za 16 minuta provedenih na parketu protiv Golden Stejta – 13 poena (5/7 iz igre), 11 skokova i dve asistencije  ali njegov uspeh nije upotpunjen i timskim pošto su Pistonsi izgubili 127:107.

Detroit nije imao prilike da ozbiljnije ugrozi rivala. Pored povrede Kaldvela-Popa koji napustio teren nakon prve četvrtine zbog bola u ramenu, domaćini su imali i suviše izgubljenih lopti, čak 20, a odbrana je na moment delovala kao izbušen sir.

– Napravili smo suviše grešaka u odbrani kada nismo radili ono što je bilo potrebno. Sporo smo se vraćali u tranziciji,  lako samo predavali lopte. Kada tako igrate protiv tima kao što je Golden Stejt, nemate šanse – bio je oštar trener Pistonsa Sten van Gandi, dodajući da su svi pravili greške uključujući i miljenika fanova Bobija Marjanovića.

U poraženom timu najbolji je bio Markus Moris sa 21 poenom i pet uhvaćenih lopti, a istakli su se još Tobajas Heris sa 18, Redži Džekson sa 14. Andre Dramond upisao je 12 poena, uz deset skokova, ali je imao I šest izgubljenih lopti. Na drugoj strani pobedničku ekipu predvodio je trojac Durent-Kari-Tompson. Kevin je bio najefikasniji sa 25 poena, devet asistencija i šest skokova, Stefen je ubacio poen manje, uz šest uspešnih dodavanja, a Klej se zaustavio na 23 – tako je ovaj trojac upisao 13. utakmicu u sezonu u kojoj su pojedinačno imali više od 20 koševa.

Poslednja pobeda Golden Stejta bio je sedmi uzastopni trijumf u gostima Detroitu, koji nikako ne mogu da nađu rešenje za šampiona 2015. godine.