Olga Danilović u drugom kolu juniorskog Australijan opena 1Foto: FoNet TSS

Olga Danilović savladala je u prvom kolu juniorskog Australijan opena domaću predstavnicu Aleksu Cvetičanin.

Danilovićeva je u Melburnu postavljena za petog nosioca, a do pobede nad Cvetičanin, koja je dobila „vajld kard“ za turnir, stigla rezultatom 6:1, 5:7, 6:2, posle sat i 34 minuta igre. Ona će u drugom kolu igrati protiv bolje iz duela Bošković-Šujue, prenosi  N1 SK.

Kako navode u  prvom setu Olga je bila superiorna i prepustila je rivalki samo jedan gem. Drugi set bio je mnogo neizvesniji – Cvetičanin je napravila rani brejk i čuvala ga je do 5:2, dok se Olga mučila sa servisom i napravila je nekoliko duplih servis grešaka. Ipak, na vreme se probudila, napravila brejk i uspela da dođe do 5:5. Imala je šansu za potpuni preokret, ali je nije iskoristila, da bi onda Cvetičanin napravila novi brejk i izjednačila u setovima (7:5).

Beograđanka je povratila ritam u trećem setu, nekoliko puta smestila je forhend paralele uz liniju i smanjila je broj grešaka. Aleksa se držala do 2:2, a onda je Danilovićeva vezala četiri gema i tako je opravdala ulogu favorita i plasirala se u drugo kolo.