Pobeda Bajerna nad Arsenalom, preokret u Madridu 1Foto: FoNet AP

Fudbaleri londonskog Arsenala izgubili su u gostima od Bajerna iz  Minhena  retultatom 5:1. Bajern je ubedljivom pobedom omogućio napredak ka plasmanu u četvrt finale.

Nešto veće šanse u revanšu imaće Napoli protiv Reala, nakon što su Madriđani slavili u prvom susretu večeras sa 3:1, prenosi RTS.

Bajern je tokom većeg dela susreta na „Alijanc areni“ bio bolji rival, sa dominantinim posedom. Ipak, posle ranog vođstva koje je doneo Roben, Sančez je nakon promašenog penala ipak bio najspretniji u kaznenom prostoru i uspeo da savlada Nojera za 1:1 u 30. minutu.

U drugom poluvremenu Bajern je dominirao terenom.  Levandovski na početku drugog dela, pa Alkantara sa dva vezana gola i Miler na samom kraju meča uspeli su da izazovu veliku radost kod svojih navijača, ali i kod trenera Ančelotija, dok je Venger ponovo „gutao knedle“ gledajući nemoć svog tima, pre svega onog defanzivnog dela, navodi RTS.

Meč u Madridu pak počeo šokantno za domaće, pošto je Insinje već posle osam minuta na majstorski način doneo prednost Napoliju. Međutim, golovima prvo Benzeme u prvom delu (19. minut), a potom i Krosa i Kazemira u nastavku meča Real dolazi do preokreta i solidne zalihe pred gostovanje na „San Paolu“ u revanš meču.