Spektakl u Mančesteru 1

U prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona, Mančester siti je večeras na svom terenu pobedio Monako sa 5:3 (1:2), dok je madridski Atletiko na gostovanju u Leverkuzenu savladao Borusiju sa 4:2 (2:0).

Na utakmici u Mančesteru viđeno je više preokreta, a na kraju su se radovali domaćini, koji su uz dosta sreće stigli do pobede.

Siti je poveo u 26. minutu golom Rahima Sterlinga, verovatno iz ofsajda, da bi Monako do kraja poluvremena preokrenuo rezultat.

Radomel Falkao je izjednačio u 31. minutu, a prednost Francuzima doneo je Kilijan Mbape u 40. minutu. Monako je mogao da stekne možda i odlučujuću prednost u 50. minutu, ali je Falkao očajno izveo jedanaesterac.

Mančester siti je sve vratio na početak golon Kuna Aguera u 59. minutu, da bi posle samo dva minuta Falkao ponovo doneo prednost Monaku.

Usledio je furiozan finiš engleskog premijerligaša, koji je do kraja postigao tri gola. Strelci su bili Aguero u 71, Džon Stouns u 77. i Sane u 82. minutu.

Atletiko je, po svoj prilici, već večeras obezbedio plasma među osam najboljih.

Madriđani su poveli sa 2:0 golovima Saula Nigeua u 17. I Antoana Grizmana u 26. minutu. Domaćini su u trećem minute nastavka smanjili na 2:1 pogotkom Karima Belarabija, ali je u 58. minutu Kevin Gamerira vratio svom timu prednost od dva gola.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić je u 68. Minute postigao autogol i dao nadu domaćinu, a pitanje pobednika bilo je rešeno četiri minjuta pre kraja, kada je Fernando Tores postigao četvrti pogodak za Atletiko.