Pobeda Partizana u Lučanima 1Foto: STARSPORT

U prvom meču 26. kola Superlige Srbije fudbaleri Partizana su savladali Mladost u Lučanima sa 2:0. Strelci za crno-bele su bili Leonardo u 42. i Uroš Đurđević u 75. minutu.

Beograđani su protiv Mladosti igrali bez Alena Stevanovića, koji je završio sezonu zbog povrede, a pred meč trener Partizana Marko Nikolić je istakao da će veliki problem biti i loše stanje terena u Lučanima. Beogradski tim je krenuo u napade od starta meča, ali se na prvu priliku čekalo tek do 31. minuta kada je u Tavamba šutirao pravo u Krznarića, prenosi N1.

Partizan je stigao do gola u 42. minutu, a strelac je Brazilac Leonardo posle prodora upornog Uroša Đurđevića po desnoj strani. Mladi napadač je povukao loptu i „poslužio“ u šesnaestercu Leonarda, kome nije bilo teško da postigne gol.

Partizan u 75 minutu dolazi do novog pogotka, Uroš Đurđević postiže osmi gol na osmoj uzastopnoj utakmici. Leonardo je poslao loptu po sredini gola Krznarića, koji je odbranio, ali nije imao sreće jer je Đurđević glavom smestio loptu u mrežu.

MLADOST: Krznarić – Pešić, Milošević, I. Milošević, B. Milošević (Obiora Odita) – Pejović, Radivojević (Golubović), Milosavljević, Šatara, Andrić – Bojović.

PARTIZAN: Kljajić – Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić – Jevtović, Everton – Janković (Kosović), Leonardo – Đurđević (Jovanović), Tavamba.