Harden jači od Jokića 1

Denver je pred domaćim navijačima prekinuo niz od četiri pobede, pošto je Hjuston slavio rezultatom 109:105.

Nikola Jokić je imao problem sa ličnim greškama, što je bilo previše za Nagetse, u okolnostima kada zbog povreda nisu nastupili Galinari, Artur i Čendler.

Jokić je na početku drugog poluvremena dobio četvrtu ličnu grešku, zbog čega je trener Meloun morao da izvrši taktičke korekcije i našeg asa zadrži na klupi duže od planiranog. Jokić je na parketu proveo 21 i po minut i za to vreme ubacio je 16 poena (šut iz igre 7-14, za tri 1-2), a imao je i pet skokova i četiri asistencije, blokadu i tri izgubljene lopte. Pobedu Hjustona izrežirao je fantastični DŽejms Harden koji je meč u Peopsi centru završio sa 40 poena i po 10 skokova i asistencija.

Popularni Brada je tako došao do 19. tripl dabla u sezoni, a u kakvoj je formi pokazao je i podatak da je u poslednja dva dana ukupno postigao 81 poen, uz 25 skokova i 21 asistenciju. Denver sada ima učinak od 33 pobede i 36 poraza i nalazi se na osmom mestu Zapadne konferencije, dok je Portland tik iza njih sa dve pobede manje, ali i utakmicom manje (31-37).

Nagitse sad očekuje najteži ispit, budući da će čak sedam od narednih devet mečeva igrati u gostima, a prvu baš u Hjustonu.