Cena istih grešaka 1

Imali su jasnu računicu, u kojoj se pitanje mesta koje garantuje prednost domaćeg terena pred plej-of uopšte nije postavljalo.

U međuvremenu, posle tri poraza na poslednja četiri meča Evrolige, Fenerbahče je došao u poziciju da u naredna dva kola mora dobrano da povede računa o svemu kako četvrto mesto ne bi prepustio Panatinaikosu, sa kojim trenutno deli pomenutu poziciju (17-11).

Povrede nosilaca igre kumovale su lošim rezultatima; Slukas je već tri nedelje van pogona zbog problema sa kolenom, Bogdanović je u kratkom periodu u dva navrata odsustvovao nakon izvrtanja skočnog zgloba, dok su zdravstvenih problema imali i Veseli, Judo, kao i Datome.

Fenerbahče je u poslednjoj nedelji duplog programa poražen oba puta, prvo od očajnog Makabija pred svojim navijačima, a zatim i od Efesa, nakon čega su i definitivno ugrozili četvrto mesto. U koliko su nezavidnoj situaciji učenici Željka Obradovića svedoči i podatak da će u narednom kolu gostovati Realu.

– Tokom čitave utakmice smo pokušavali da nađemo pravi ritam. U četvrtoj četvrtini smo ga konačno našli, ali smo poslednja dva napada odigrali veoma loše. Egzekucija u završnicama neizvesnih utakmica je vrlo važan deo igre i moramo da utvrdimo zašto nam se ponavljaju neke greške – zabrinuto je delovao Obradović nakon meča sa Efesom.

Bogdanović je protiv Baskonije loše organizovao napad pri rezultatu 74:77, protiv Makabija je u poslednjih 85 sekundi prokockana prednost od četiri poena (uz izgubljenu loptu Bobija Diksona pri 79:79), dok se protiv Efesa konfuzan napad pri zaostatku od dva poena završio ishitrenim šutem Bogdanovića sa skoro osam metara.

Pohvale Bogdanoviću

Trener Obradović čestitao je javno Bogdanoviću na hrabrosti da posle nedelju dana pauze nakon izvrtanja zgloba, bez ijednog treninga, na lično insistiranje zaigra protiv Efesa. Srbin je ušao u drugom poluvremenu i u kratkom periodu ubacio je 16 poena.