Partizan u regionalnoj ligi na četvrtom mestu 1Foto: Vatrepolo klub Partizan

U polufinalu Fajnal fora u Dubrovniku, domaći Jug je pobedio crno-bele sa 18:4 (3:1, 6:3, 3:0, 6:0).

Pošto se meč za treće mesto ne igra, plasman poraženih polufinalista određuje se na osnovu plasmana u ligaškom delu prvenstva, u kome je Partizan bio četvrti.

Jug, branilac trofeja i veliki favorit za novu titulu, je, prema očekivanju, od početka bio bolji rival, ali nije lako i brzo slomio otpor Partizana, jedine ekipe koja je pobedila Dubrovčane u Regionalnoj ligi ove sezone. Dubrovčani su relativno brzo, već početkom druge četvrtine stekli četiri gola prednosti (5:1), ali do pred kraj poluvremena mladi crno-beli sastav je u ravnopravnoj borbi održavao zaostatak. Prvi put sa pet golova  domaći su poveli dva minuta pre velikog odmora (8:3), u narednoj akciji Repanović je smanjio na 8:4.

Maro Joković je 21 sekundu pre kraja poluvremena iz peterca pogodio za 9:4. Domaći potom nisu spuštali gas, dominirali su u drugom poluvremenu. Najraspoloženiji u napadu bili su Garsija i Perone, a vrlo dobru partiju pružio je i golman Marko Bijač, jedan od najzaslužnijih zašto je Partizan postigao samo četiri gola. Po dva pogotka za crno-bele dali su Drašović i Repanović.

Partizan je drugi put ove sezone sa klupe vodio novi trener Stefan Ćirić. Prvi put pomagao mu je Uroš Stevanović, nekadašnji trener Partizana i Banjice, a sada Radničkog. Kragujevčani su završili sezonu prvim mestom u Prvoj B ligi, a Stevanović, pomoćnik selektora Dejana Savića, će do kraja Superlige Srbije učestvovati u radu stručnog štaba Partizana.

U drugom polufinalu večeras se sastaju Jadran (HN) – Mladost.