„Stara dama“ odolela Barseloni, „Kneževi“ bolji od Dortmunda 1Foto: Fonet AP

Fudbaleri Juventusa i Monaka preostali su učesnici polufinala Lige šampiona. Juventus je remijem bez golova sačuvao prednost iz prvog susreta, a Monako je i drugom pobedom u nedelju dana potvrdio da je trenutno bolji tim od Borusije Dortmund.

Stadion „Kamp Nou“ je bio ispunjen do poslednjeg mesta i svi navijači Barselone su iščekivali novo fudbalsko čudo do koga ipak nije došlo. Sjajna taktička odluka trenera gostujućeg tima Masilimijana Alegrija i defanzivno postavljanje njegove ekipa u dva bloka ispred svog šesnaestreca onemogućilo je pasove Inijeste i drugova u prazan prostor, pa je izostala i efikasnost jedne od najubojitijih napadačkih linija današnjice: Mesi – Suarez – Nejmar. Pokušavali su igrači „blaugrane“ tokom svih 90 minuta da pronađu put do mreže iskusnog golmana Đanluiđa Bufona, ali su sve opasnosni revnosno otklanjali Đorđo Kjelini i Leonardo Bonući, štoperi Juventusa i najveće uzdanice u odbrani trenera Alegrija. Jedan šut u okvir gola i čak 12 van istog su sve ono što si fudbaleri Luisa Enrikea postigli na večerašnjem duelu, pa im novi napad na „ušati“ trofej predstoji naredne sezone, sa sasvim izvesno drugim trenerom budući da aktuelni odlazi sa klupe trofejnog kuba iz Katalonije na kraju ove sezone.

Tim Monaka je najprijatnije iznenađenje takmičenja i posle pobede pre nedelju dana „Kneževi“ sa Azurne obale zabeležili su još jedan trijumf nad timom iz Dormunda; Monako – Borusija 3:1. Izabranici Leonarda Žardima su sav posao završili u prvih dvadeset minuta igre kada su preko Mbapea i Falkaa došli do nedostižne prednosti koji je u 81. minutu potvrdio Valeri Žermen. Počasni pogodak za goste delo je Marka Rojsa u 47. minutu utakmice.