Junajted, Lion, Ajaks i Selta prošli dalje 1Foto: EPA/ PETER POWELL

U večerašnjim revanš utakmicama polufinala Lige Evrope, Mančester junajted, Lion, Ajaks i Selta su obezbedili učešće u narednoj fazi takmičenja.

Engleski predstavnik je teže nego što se očekivalo pobedio Anderleht i tako ostao glavni kandidat za osvajanje drugog po kvalitetu klupskog evropskog takmičenja. Poveli su „Crveni đavoli“ preko Miktarijana u šestom minutu, a u osmom i desetom su lako mogli iz kornera da uvećaju prednost. No, u tim situacijama se istakao golman gostujućeg tima Ruben Martinez pa je rezultat ostao nepromenjen. Kao da je to dalo snage igračima belgijskog tima, pa su nedugo zatim preko Ačeponga ozbiljno zapretili, da bi izjednačenje doneo Hani u 32. minutu, posle odličnog snalaženja u kaznenom prostoru domaćina. U drugom poluvremenu Junajted je konstantno pretio, a šanse su propuštali Rašfrord i Ibrahimović koji su po jednom izlazili sami pred Rubena Martineza ali nisu uspeli i da ga savladaju. Otišlo se u produžetke, gde je iskustvo i fizička pripremljenost Murinjovih igrača došla do izražaja. Strelac pobedonosnog gola bio je talentovani Markus Rašford koji je u 108. minutu sa ivice šesnaesterca prezicnim udarcem doneo prolaz dalje engleskom timu.

Šalke je posle poraza od 2:0 u prvoj utakmici od Ajaksa bio na pragu velikog preokreta. U samo šest minuta drugog poluvremena Leon Gorecka i Burgštaler neutralisali su prednost gostujućeg tima iz meča od pre nedelju dana, a onda je veliku radost navijačima u Gelzenkirhenu doneo Danijel Kaliđuri koji je u 101. minutu utakmice matirao Andrea Onanu. Ipak, tim iz Amsterdama se nije predavao i zahvaljujući golovima Nika Vergevera i Amina Jusufa pred sam kraj utakmice, prošao dalje.

Selta je kao gost remizirala 1:1 sa Genkom i zahvaljujući pobedi u prvom meču od 3:2 prošla u polufinale Lige Evrope.

Tamo im se pridružio i Lion koji je tek nakon jedanaesteraca izbacio iz daljeg takmičenja Bešiktaš. Poveli su domaći preko Taliske u 27. minutu, da bi samo sedam minuta kasnije Lakazet doneo poravnanje. Ipak, golom Taliske u drugom poluvremenu se ušlo u produžetke, a kako ni tamo nije bilo pogodaka pristupilo se izvođenju penala. Nakon prvih pet serija nije bilo promašaja, a onda su u šestoj seriji Duško Tošić i Kristof Žale promašili jedanaesterce. U sedmoj seriji je za Bešiktaš promašio Mirović, da bi Maksim Gonalon preciznim udarcem doneo pobedu i prolaz svom timu u polufinale Lige Evrope.