Đoković završio takmičenje u Monte Karlu 1Foto: EPA/SEBASTIEN NOGIER

Najbolji sprski teniser završio je takmičenje u Monte Karlu, pošto je u četvrtfinalu poražen od trinaestog tenisera sveta Davida Gofana sa 2:1 (2:6, 6:3, 5:7).

Đoković  nije uspeo terći pud da ostvari pobedu iako predhodna dva puta pobedio posle velike borbe pobedio Španca, Karenja Bustu i Francuza Žila Simona. Drugi reket sveta nije dobro otvorio meč, što je Gofan iskoristio i napravio rani brejk. Nije Đoković izgledao toliko loše, koliko je Belgijanac igrao neverovatno dobro.

Pri rezultatu 3:1 za trinaestog tenisera planete, Novak je ponovo odigrao gem sa dosta oscilacija, a Gofan napravio dupli brejk za velika tri gema prednosti.  Do kraja seta, Đoković nije uspeo da pripreti Belgijancu, koji prvi set dobija veoma ubedljivo, 6:2., prenosi B92.

U drugom setu, igrači su dobili uvodne gemove. Međutim, pri rezultatu 1:1, Gofan je ima dve uzastopne brejk lopte i priliku da polako meč privede kraju. Sjajnom igrom sa osnovne linije Đoković je uspeo da dobije tri vezana poena, kada dolazi do prednosti od 2:1. Usledila je sjajna igra srpskog tenisera, kada je dobio 10 poena zaredom, napravivši tako i brejk bez izgubljenog poena 4:1.  Drugi reket planete, imao je priliku da pri rezultatu 5:2, završi posao u drugom setu, ali je propustio dve set lopte.  Posle neiskorišćene prilike u gemu protivnika, Novak je imao šansu da izjednači u svom servis gemu. Drugi reket sveta je sada iskoristio prvu set loptu u gemu i zasluženo stigao do 1:1 u setovima.

U trećem setu usledila je prava drama. Novak je ekspresno stigao do brejka, na početku seta i činilo se da će srpski teniser lako privesti meč kraju. Međutim, u osmom gemu na servisu Đokovića, Gofan pravi brejk i stiže do izjednačenja.

Belgijanac je potom dobio svoj gem i stigao do prednosti od 5:4, a Đoković je servirao opstanak u meču. Đoković sigurno rešava deseti gem, a potom i Gofan naredni, pa je drugi teniser sveta opet servirao za opstanak. Međutim, ovoga puta Đoković nije uspeo da osvoji svoj gem. Spasao je čak četiri meč lopte, ali petu nije uspeo, pa je tako Belgijanac prošao u polufinale Mastersa u Monte Karlu.

Gofan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela, Dijego Švarcman – Rafael Nadal