Crno-beli se namučili 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Partizana savladali su Vršac na svom terenu sa 86:76 (21:26, 14:15, 26:22, 25:13) u prvom kolu Superlige, posle mnogo muke i odlične partije gostiju tokom prve tri četvrtine.

Puleni Vladimira Đokića namučili su favorizovane crno-bele, koji su još jednom ove sezone serijom 18:2 u poslednjoj četvrtini došli do pobede na premijeri. Vršac je imao i dvocifreno vođstvo početkom treće deonice, da bi Partizan na četiri minuta pre kraja konačno prešao u vođstvo. Igrači preokreta bili su Birčević, Andrić i Hečer koji su iskoristili uporno šutiranje gostiju za tri poena i pogocima u ključnim trenucima slomili otpor gostiju.

Crvena zvezda je rutinski započela odbranu domaće titule, pobedivši Spartak u Subotici 89:54 (20:10, 24:13, 19:14, 26:17). Zbog povreda Radonjić nije mogao da računa na duže odsutnog Stefana Jovića, ali i Branka Lazića koga muči rame. Utakmica je rešena u drugoj četvrtini kad su gosti otišli na plus 20. sa četiri trojke u tri minuta Marka Simonovića. Do samog finiša je plus rastao do maksimalnog 41 poena razlike (48:89), a svi igrači Zvezde upisali su se u strelce. Najefikasniji su bili Bjelica sa 21 i Simonović sa 18 poena.