Kavsi i Voriorsi "sa metlom" 1Foto: EPA/ _JOHN_G._MABANGLO

Memfis Grizlis su pobedili San Antonio Sparse drugi put uzastopno u prvoj rundi plejofa Zapada (110:108) i izjednačili u seriji na 2-2. Isto su uradili i Toronto Reptorsi u duelu sa Milvoki Baksima (87:76).

Portland je još jednom izgubio (119:113) i nalazi se pred ispadanjem od Golden Stejt Voriorsa (0-3). Atlanta je u trećoj utakmici prepolovila zaostatak u seriji za Vašingtonom na 2-1, pobedom 116:98.

Najinteresantnija utakmica bila je između San Antonija i Memfisa u kojoj je Grizlise je do pobede vodio Majk Konli koji je postigao rekord karijere u plej-ofu- 35. On je pogodio pri rezultatu 96:94 za San Antonio i odveo utakmicu u produžetak, dok je koš koji je doneo pobedu dao Mark Gasol. Kavaj Lenard je utakmicu završio sa 43 poena (14 od 30 iz igre) 8 skokova, 6 ukradenih lopti i 3 asistencije i pokazao zašto je kandidat za najkorisnijeg igrača lige. Dvocifreni su još bili Toni Parker (22) i Lamarkus Oldridž (13). Serija se vraća u Teksas, četvrti meč igra se u noći između utorka i srede

Milvoki je ispustio vođstvo od 2-1 u seriji posle odlične partije Torontovog Demara Derozana. U utakmici u kojoj je viđeno malo poena i „evropski“ rezultat 87:76, Derozan je postigao više od trećine poena svoje ekipe, čak 33. Lauri je 14 od svojih 18 poena postigao u drugoj polovini utakmice. Baksi su izgubili čak 21 loptu, od čega je njihov najbolji igrač Adetokumbo izgubio čak sedam.

Portland Trejlblejzersi su izgubili meč na svom terenu od Golden Stejt Voriorsa iako su na polovini treće četvrtine vodili 16 poena. Kod gostiju nije nastupio Kevin Durent, a ekipu je umesto Stiva Kera vodio Majk Braun. Preokret je nastao u finišu treće četvrtine kad su Voriorsi napravili seriju 19:1. Najefikasniji kod pobednika bili su Kari sa 34 i Tompson sa 24 poena, Iguadala je dao 16, ali je heroj utakmice bio Mekgi koji je dao 14 poena, ali je odlično skakao i otvarao prostor za šutere u svojoj ekipi. Lilard (31) i Mekolum (32) su bili na svom standardu efikasnosti, ali to evidentno nije dovoljno da se i najmanje pripreti ekipi iz Ouklenda. Malo ohrabrenje je što im se u ekipu vratio Jusuf Nurkić.

Atlanta je protiv Vašingtona meč rešila već u prvoj četvrtini (38:20), najbolji su bili Šreder (27) i Milsap (29), pomalo je podbacio Dvajt Hauard gotovo (5 poena). Džon Vol je bio jedini raspoložen kod gostiju sa 29 poena, 4 skoka i 7 asistencija.