Fenerbahče i treći put bolji od Panatinaikosa u seriji 1Foto: EPA/ CEM TURKEL

Košarkaši Fenerbahčea su i trećom pobedom nad Panatinaikosom u četvrtfinalnoj seriji Evrolige (79:61), prvi obezbedili plasman u plej of Evrolige koji će baš u Istanbulu biti održan od 18. do 21. maja.

Izabranici Željka Obradovića su tako ponovili prošlogodišnji uspeh, a sada će pred domaćim navijačima probati da odu i korak dalje i osvoje toliko željenu titulu namenjenu najboljem košarkaškom timu na Starom kontinetu.

U prvoj četvrtini viđena je poprilično izjednačena košarka, pa je na prvi desetominutni odmor turski tim otišao sa minimalnom prednošću (18:17). Drugu četvrtinu tim Ćavija Paskvala otvara serijom 5:0 pa Željko Obradović zove tajm-aut, nakon kog ritam utakmice preuzimaju njegovi igrači, pa na veliki odmor odlaze sa osetnijom prednošću 37:30. U trećem periodu se nastavlja domainacija Fenerbahčea, na svaki dobar potez gostujućeg tima, izabranici Željka Obradovića su imali spreman odgovor u napadu. Briljirali su Kalinić i Veseli, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa +10 (52:42). I u poslednjem periodu je viđenja ista slika, trojkom Nananlija Fenerbahče stiže do ubedljivije razlike na utakmici (57:44), koju je strpljivom i pametnom igrom pod oba obruča uvećavao do samog kraja. U jednom trenutku je bilo i plus 23 za Fenerbahče (74:51), a u finišu susreta trener domaćih je pružio priliku i igračima koji nisu mnogo ulazili u igru u čitavoj seriji, pa je konačan rezultat bio 79:61. U redovima domaćeg tima zapaženu ulogu su imali i srpski igrači, Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić koji su meč završili sa po 10 postignut poena. U polufinalu fajnal fora, tim Željka Obradovića će se sastati sa boljim iz dvomeča Darušafaka – Real Madrid, gde je trenutni rezultat 1:1 u seriji.