Crvena Zvezda slavila protiv Partizana 1Foto: STARSPORT

U prvom ovogodišnjem večitom derbiju u Košarkarkaškoj ligi Srbije, trijumfovali su „crveno-beli“ 85:74. Na taj način izabranici Dejana Radonjića su jedini ostali na maksimalnom skoru (2:0), mada se preostale utakmice drugog kola igraju sutra uveče.

Bolje su meč „otvorili“ domaći, poveli su sa 9:0 i činilo se da Partizan nema mnogo ideja u napadu u uvodnim minutima utakmice. Povela je Zvezda i sa 14:3 i tek onda je gostujući rival ušao u nekakav ritam. „Topili“ su Zvezdinu prednost polako i strpljivo i došli u jednom trenutku samo na -4 (20:16), da bi izabranici Dejana Radonjića zaigrali bolje i prvu četvrtinu završili sa plus 7 (23:16). Početkom drugog perioda gostujući igrači prave novu seriju i stižu na samo koš razlike (26:24) da bi preko Birčevića izjednačili, a nakon kucanja Lukovića i poveli (30:28). Ipak, zahvaljujući trojkama Mitrovića Zvezda stiže do novog vođstva (36:30), da bi Marinković i Veličković svojim poenima doneli novo izjednačenje. Domaći odlaze na poluvreme sa malom prednošću (42:38), a u drugom poluvremenu Zvezda igra mnogo bolje i stiže do osetnije prednosti – 53:44. Nakon 30 minuta igre na semaforu je stajalo 65:56 i činilo se da bi Zvezda lako mogla da privede ovu utakmicu u svoju korist. Tako je i bilo nakon prednosti od +15, mada se Partizan nije predavao do samog kraja. Andrić je imao otvoren šut za tri poena 80 sekundi pre kraja meča, ali je nakon promašaja bilo jasno da će pobeda pripasti ekipi Dejana Radonjića.