Fudbaleri Junajteda i Sitija nisu uspeli da zabeleže pobede u 35. kolu Premijer lige, prvi su kod kuće igrali 1:1 sa Svonsijem, a drugi 2:2 na strani sa Midlsborom.

Jedinu pobedu je danas ostvarila ekipa Čelzija, i to na gostovanju Evertonu, i tako se dodatno približila šampionskoj tituli.

Junajted je slovio za velikog favorita u meču protiv tima iz zone ispadanja, ali igrači Žozea Murinja nisu prikazali igru renomea kluba u kome nastupaju trenutno. Čak su i poveli iz nepostojećeg jedanaesterca, a strelac je bio Vejn Runi u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Markus Rašford je iscenirao kontakt sa golmanom gostujućeg tima Lukašom Fabijanskim, a Nil Svorbik je procenio da se radi o najstrožoj kazni. Ipak tim iz Velsa nije „pao“ i u drugom poluvremenu je prikazao dobar fudbal. Izjednačili su preko Gulfija Sigurdsona koji je u 79. minutu izveo perfektan slobodan udarac. Na taj način je ekipa Pola Klementa ostala u igri za opstanak u ligi.

Ništa bolji od svojih komšija nisu bili ni igrači Sitija. Oni su na „Riversajdu“ odigrali samo 2:2 protiv Midlsbroa i tako zakomplikovali sebi život u borbi za mesto koje vodi naredne sezone u Ligu šampiona. Poveli su gosti preko Negreda u prvom poluvremenu, a izjednačenje je doneo Serhio Aguero iz krajnje sumnjivo dosuđenog jednaestreca u 69. minutu. Poveli su ponovo domaći preko defanzivca Kaluma Čembersa, ali je bod timu Pepea Gvardiole doneo Gabrijel Žesus, kada je sjajno reagovao na centaršut Aguera i sproveo lotu iza leđa Breda Guzana pet minuta pre kraja susreta.

Tako će do poslednjeg kola timovi iz Mančestera zajedno sa Liverpulom i Arsenalom voditi borbu za mesta koje naredne sezone vode u Evropu.

Fudbaleri Čelzija su sigurnom igrom i novom pobedom za tri koraka prišli bliže šampionskoj tituli, golovima Pedra, Kejhila i Vilijana savladali su Everton na „Gudisnon parku“. Iako su u prvih 45 minuta bili inferiorniji, u drugom delu igre su kvalitetima pojedinaca ipak došli do veoma važnog trijumfa. Pedro je sjajnim udarcem sa 25 metara pod prečku „načeo“ domaće, a Kejhil je samo trinaest minuta kasnije posle jednog odbitka duplirao prednost svog tima. Konačnih 3:0 delo je Brazilca Vilijana, a novu asistenciju u sezoni upisao je Sesk Fabregas. Ovom pobedom tim iz Londona je praktično rešio sve dileme oko šampionske trke, budući da drugoplasirani Totenhem do kraja sezone ima izuzetno težak raspored i mečeve protiv Junajteda i Arsenala.