Golden Stejt poveo u finalnoj seriji Zapadne konferencije 1Foto: EPA/ MONICA M. DEVEY

Košarkaši Golden Stejta pobedili su San Antonio u prvom meču Zapadne konferencije (113:111) i tako sprečili veliko iznenađenje i brejk na startu serije, budući da su „Mamuze“ igrale bez Parkera i u poslednjih 15 minuta bez Lenarda, pošto su oba igrača povređena.

Otvorio je tim Grega Popoviča utakmicu onako kako je i želeo, nakon prve četvrtine bilo je 30:16, a u drugoj i čitavih +25, no domaći su od tog trenutka počeli da se vraćaju u utakmicu i ritam. Goste su u sjajnih 20 minuta predvodili Oldridž, Lenard i Đinobili, ali se u trećem periodu igre Lenard požalio na povredu skočnog zgloba i od te situacije igra tima iz Teksasa se potpuno raspada. Primaju lake poene, a u napadu igraju bez ideje, pa Voriorsi stižu na samo -4 (94:90) nekoliko minuta pre kraja susreta. Iako su i Simons i Marej i Anderson dali sve od sebe da dostojno zamene povređene saigrače, u tome na kraju i zbog neiskustva nisu uspeli u potpunosti, pa domaći preko svojih najboljih igrača Karija i Durenta stiže do minimalnog vođstva, a kada Grin uz faul Simonsa pogađa u poslednjem minutu, biva jasno da od brejka „Mamuza“ nema ništa. Ipak, pola sekundi pre kraja Mils krade loptu Voriorsima, ali nakon prvog pogođenog slobodnog bacanja, drugo maši namerno, no Gasol i Oldridž ne uspevaju da uhvate loptu, pa je slavlje ekipa Stiva Kera moglo da počne.