Partizan osvajač Kupa u fudbalu 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu Zvezdu u finalu Kupa Srbije (1:0) i tako duplom krunom, završili fudbalsku sezonu.

Strelac pobedonosnog gola bio je mladi štoper Nikola Milenković, kada je posle izvedenog kornera Jnakovića bio najviši u kaznenom prostoru protivnika.

Na taj način se oprostio od „crno-belog“ dresa, budući da će od jeseni nastupati za italijansku Fiorentinu.

Krenuli su gosti mnogo bolje u ovaj suret i već u četvrtom minutu zapretili preko Boaćija, kada možda i povučen za dres od Ostojića, no Milorad Mažić se nije oglasio, pa je meč nastavljen uz negodovanje sa klupe Crvene Zvezde.

Kako je vreme proticalo tako se „Parni valjak“ oslobađao pritiska protivnika i u finišu prvog poluvremena poveo sa 1:0.

Činilo se da će drugo poluvreme biti znatno zanimljivije, no igralo se uglavnom između dva šesnaestreca, pa izabranici Boška Đurovskog nisu stvorili najizgeldnije prilike.

Do izjednačenja su mogli da stignu u poslednjem minutu ipak, prvo je Stevanović na sjajan način odbranio udarac Milijaša iz slobodnog udarca, da bi nakon kornera Vujaklija imao šansu sa sedam metara iskosa, ali je lopta završila u naručju Partizanovog golmana.

Terzić: Moramo smeniti Kokezu

Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić optužio je predsednika Fudbalskog saveza Srbije Slavišu Kokezu da planski uništava crveno-bele i najavio da klub u ponedeljak kreće u akciju njegove smene. Kokeza se bahato ponaša i zloupotrebljava svoj položaj. Njegov rat i rušenje Zvezde traje već dve godine, s tim što se prošle sezone malo primirio jer smo imali 32 boda prednosti, rekao je Terzić na vanrednoj konferencji za medije posle finala Kupa Srbije, u kome je Zvezda izgubla od
Partizana sa 1:0.

– Od ponedeljka Zvezda kreće u odlučnu smenu Kokeze. Imamo kapacitet da se izborimo sa čovekom koji dosledno sprovodi politiku uništenja Crvene zvezde koju je započeo Tomislav Karadžić – kazao je Terzić.

Prema njegovim rečima, arbitri su ukrali pobede Crvenoj zvezdi večeras i u prethodnom derbiju odigranom u prvenstvu, a to su uradili po nalogu Kokeze.

– Mažić večeras nije sudio, nego vodio utakmicu. Pojeli smo Partizan koji se branio kao nižerazredni klub koji dođe i postavi autobus. Eto to je Partizan – rekao je Terzić.

I trener crveno-belih Boško Đurovski je za poraz svog tima u finalu Kupa okrivio sudiju Miorada Mažića.

– Nismo naučili da igramo protiv 12 igrača. Dobro smo se spremili, ušli smo u utakmicu maksimalo, ali kada vas sudija pokrade, ne dosudi penal i još nekoliko prekršaja, ne znam gde možemo da stignemo – rekao je Đurovski.