Arsenal osvojio FA Kup 1Foto: EPA/ ANDY RAIN

Arsenal je pobedom nad gradskim rivalom Čelzijem (2:1) osvojio FA Kup, treći put u poslednje četiri godine, a čak 13. put u svojoj dugoj istoriji.

Golovima Sančeza i Remzija izabranici Arsena Vengera su koliko-toliko spasili sezonu, budući da ih naredne sezone neće biti u Ligi šampiona, a da su u Premijer ligi zauzeli tek peto mesto.

Povele su „Tobdžije“ u četrvrtom minutu, preko Sančeza, da bi u drugom delu Viktor Mozes za samo deset minuta zaradio dva žuta kartona. Ipak i tada su „Plavci“ napadali, a kada su konačno preko Dijega Košte rezultat poravnali, već u narednom minutu su ponovo gubili. Lepo je po levoj strani prošao Žiru i centrirao pravo na glavu Remziju, a Velšaninu nije bilo teško da se „pokloni“ i donese novu radost menadžeru koji možda na kraju sezone i odlazi.

U poslednjim minutima Košta je bio u izglednoj situaciji, ali je pogodio Ospinu, da bi nedugo zatim u kontarama loše reagovali Beljerin, a onda i Ozil kada je sa desetak minuta udaljenosti pogodio samo stativu gola koji je čuvao Tibo Kurtua.

Do kraja utakmice više nije bilo prilika, pa su Žiru i drugovi mogli da počnu da slave kao možda nikada do sada, kada se makar radi o ovoj sezoni.