"Orlići" bez pobede 1Foto: STARSPORT

Mlada reprezentacija Srbije odgirala je 2:2 sa Makedonijom u drugoj utakmici Grupe B Evropskog prvenstva u Bidgošću.

Izabranici Nenada Lalatovića odigrali su zaista dobar meč, međutim na kraju utakmice nisu imali sreće.

„Orlići“ su poveli u 24. minutu kada je Mijat Gaćinović dobro snašao i poslao loptu u mrežu. Srbija u prvom poluvremenu imala inicijativu, međutim nije uspela da postigne još neki gol.

U nastavku Makedonija je uspela da preokrene. Prvo je u 64. minutu iz penala pogodio Bardi, da bi 83. Đoršev doneo prednost Makedoniji.

Srbija se nije predavala, uspela je da izjednači u 90. minutu preko Đurđevića, ali tu je bio kraj pa je utakmica završena rezultatom 2:2. Priliku da preokrene imao je u 90+1 minutu Živković, međutim stativa ga je sprečila da donese veliku radost Srbiji.

Za prolaz u narednu rundu Srbiji je potrebna pobeda Portugala nad Španijom (20.45), kao i trijumf „Orlića“ nad „Crvenom furijom“. Takođe, mora još dosta rezultata da se potrefi, s obzirom da tri prve i najbolja druga ekipa prolaze u polufinale.