Bronza za Bojana Zdelara u kajaku 1Foto: Kajakaški savez Srbije

Srpski kajakaš Bojan Zdelar osvojio je danas prvog dana finalnih trka na ovogodišnjem Prvenstvu Evrope za juniore i mlađe seniore u kajaku i kanuu bronzanu medalju u jednosedu na 1000 metara.

Bojan je finale na Adi Ciganliji izveslao za tri minuta i 36.212 sekundi.

Zlato je pripalo danskom reprezentativcu Rasmusu Knudsenu (03:33.388), dok je srebro osvojio Adam Varga iz Ma arske (3:35.260).

Zdelara na ovogodišnjem Prvenstvu Evrope očekuje još jedna trka, s obzirom da se plasirao i u A finale jednoseda na 500 metara. To finale veslaće se u nedelju od 9 sati i 20 minuta.

Posada muškog četverca u konkurenciji mlađih seniora u sastavu Nikola Rasulić, Petar Milković, Anđelo Dzombeta i Mihailo Subotić zauzela je 4. mesto u A finalu, pošto su deonicu izveslali za tri minuta i 00.464 sekundi. Zlato je pripalo posadi Belorusije, srebro Mađarima, dok je bronzu osvojila posada Rusije.

Juniori Dragan Krnač i Saša Rodić zauzeli su 15. mesto na ovogodišnjem šampionatu, pošto su B finale K2-1000 završili na 6. mestu.

Na ovogodišnjem Evropskom šampionati za juniore i mlađe seniorei na Adi Ciganliji učestvuju ekipe iz 38 zemalja.