Srbija u finalu Svetske lige 1

Vaterpolo repezentacija Srbije plasirala se u finale Svetske lige, pošto je večeras
u polufinalu pobedila Sjedinjene Američke Države posle izvođenja peteraca sa 13:11 (0:0, 3:4, 2:2, 3:2 – 5:3).

Naši vaterpolisti braniće titulu potiv Italije, koja je u drugom polufinalu savladala Hrvatsku, takođe posle izvođenja penala, sa 9:7. Taj duel na programu je sutra od 15 sati.

Za razliku od utakmice potiv Amerikanaca u grupi, koju je Srbija dobila sa 15:8, danas su olimpijski, svetski i evropski šampioni jedva izbegli poraz. Mnogo toga nije funkcionisalo u igri našeg tima, pa smo i uz dozu sreće uspeli da stignemo do peteraca.

Uprkos činjenici da nismo postigli pogodak u prvoj četvrtini, takva drama se nije očekivala posle vođstva Srbije od 2:0 početkom druge četvrtine. Usledio je, međutim, veliki pad koncentracije i u odbrani i u napadu i Amerikanci su postigli četiri gola, a imali su priliku i da na poluvreme odu sa vođstvom od 5:2, ali su sa igračem više pogodili stativu.

Potom je Milan Aleksić isplivao kontru i pre zvuka sirene smanjo je na 4:3, ali igra se nije popravila ni u trećoj četvrtini, kada smo jurili dva gola zaostataka.

Tek u poslednjih osam minuta izabranici Dejana Savića su, izgleda, shvatili da se Amerikanci neće predati i usledila je nešto bolja igra, pa smo na tri i po minuta pre kraja konačno poveli sa 8:7, ali nismo sačuvali prednost.

Usledila je obostrano nervozna igra sa dosta grešaka, da bi Amerikanci na kraju imali 33 sekunde za poslednji napad, koji je mogao da im donese istorijski uspeh, ali nisu ni
šutnuli na gol.

Pristupilo se izvođenju peteraca, gde je presudilo neuporedivo veće iskustvo srpskih vaterpolista. Realizovali smo svih pet penala, dok su Amerikanci bili neuspešni u četvrtoj seriji, pa ćemo se tako sutra boriti za petu uzastopnu, a ukupno 11. titulu u Svetskoj ligi.