Vaterpolisti odbranili titulu 1Foto: Facebook/vaterpolo savez srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije peti put zaredom, a ukupno 11. put trijumfovala je u
Svetskoj ligi, pošto je danas u finalu pobedila selekciju Italije sa 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3).

Olimpijski, svetski i evropski šampioni očajno su ušli u utakmcu, pa su Italijani poveli sa 4:0. Tek pola minuta pre kraja prve četvrtine naš tim je postigao prvi pogodak, a strelac je bio Stefan Mitrović.

U drugoj četvrtini srpski vaterpolisti su znatno podigli nivo igre, pogotovo u odbrani. U tih osam minuta tri puta su se odbranili sa igračem manje, a Pijetlović i Prlainović su bili sigurni u napadu, pa smo se vratili u igru.

U istom ritmu smo nastavili u trećoj četvtini. Bio je to period prepoznatljive igre izabranika Dejana Savića. Zadržana je koncentracija i čvrstina u odbrani,što je bio preduslov da se i u napadu igra slobodnije i bez grča, pa se u posldenju četvrtinu ušlo sa vođstvom reprezentacije Srbije od 8:6.

To, ipak, nije bio kraj, jer su Italijani veoma brzo uspeli da postignu tri gola i da preokrenu rezultat. Pijetlović je polovinom poslednje četvrtine najpre izjednačio na 9:9, da bi dva minuta pre kraja postigao još jedan, ispostavilo se poslednji pogodak na utakmci.

Imali su Italijani šansu da utakmicu odvedu u peterce, ali je usledil još jedna izvanredna odbrana igrača manje, pa je tako nastavljen nezapamćen niz trijumfa srpskih vaterpolista.

Bila je to izvanredna priprema i, nadajmo se, uvertira za novi uspeh na šamponatu sveta koji će se u julu održati u Mađarskoj.

Igrač više: Italija 12 (6), Srbija 8 (6). Peterci Srbija 1 (1).

Italija: Del Lungo, Di Fulvio 3, Đito 1, Filjoli 3, Mirarči, Veloto, Nora, Galo 1, Rencuto, Bodegas 1, Ikardi, Bertoli, Volarevic.

Srbija: G. Pijetlović, Subotić 2, Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 3, Ubović, Aleksić, Drašović, Filipović 1, Prlainović, 1 S. Mitrović 3, B. Mitrović.