Partizan u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana odigrali su protiv Budućnosti 0:0 u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i zahvaljujući pobedi od 2:0 pre nedelju dana plasirali se u narednu fazu gde će „ukrstiti koplja“ sa Olimpijakosom.

Počeli su domaći bolje meč, imali par šuteva ka golu Filipa Kljajića, a u jednom napadu preko Vlaisavljevića pogodili stativu, no promene rezultata nije bilo.

Partizan je uspostavio kontrolu nad utakmicom pred kraj poluvremena kada je Ostojić glavom šutirao i takođe pogodio stativu gola gostiju, da bi u drugih 45 minuta uglavnom Partizan držao loptu na sredini terena.

Kako je vreme prolazilo, tako je bilo jasno da su Beograđani bliži prolasku dalje, pa su izabranici Dragana Kažića krenuli na sve ili ništa i u poslednjih 15 minuta stvorili nekoliko stopostotnih šansi, ali je na golu „crno-belih“ briljirao Filip Kljajić.

Više od toga nisu mogli domaći, a šampion Srbije kao i da se pomalo čuvao za naredni izazov koji ga očekuje na putu ka Ligi šampiona, pa je u finišu susreta priliku dobio mladi Mihajlović i kapiten Saša Ilić.

Plasmanom u narednu fazu kvalikacija Partizan je zaradio oko 400.000 evra, a Budućnost će sada moći da se okrene obavezama u domaćem šampionatu i Kupu i da se nada izlasku u Evropu za najmanje godinu dana.