Prvi favorit je Alimpijević? 1Foto: STARSPORT

Definitivan odlazak Dejana Radonjića sa Malog Kalemegdana, posle četiri, rezultatski gledano, savršene godine, ubrzao je dešavanja u klubu koji je u poslednje tri sezone apsolutni gospodar u Srbiji i regionu.

Nebojša Čović, predsednik Crvene zvezde, aktivno traga za najadekvatnijim rešenjem na klupi, a ko god da dođe, moraće da se suoči sa smenom generacija i rešenošću prvog čoveka kluba da šansu pruži momcima koji su poslednje dve sezone proveli u FMP.

Prema saznanjima Danasa, Čović je prvo kontaktirao Svetislava Pešića, koji je u dva mandata vodio košarkaše Zvezde; grčki mediji su juče objavili da su crveno-beli pokušali da opipaju puls Milana Tomića, bivšeg košarkaša i višegodišnjeg člana stručnog štaba Olimpijakosa, međutim od obojice stručnjaka dobio je negativne odgovore. Od trenera sa kredibilitetom, Aleksandar Trifunović i Saša Obradović imaju ugovore sa turskom Karšijakom, odnosno Lokomotivom iz Krasnodara, dok su se raniji eksperimenti sa Mihailom Uvalinom, Vladom Vukoičićem i Draganom Šakotom pokazali kao neuspešni. Inostrani stručnjak nije opcija, a jedan od razloga je i taj što predsednik Čović ne zna dobro engleski i sigurno bi imao otežanu komunikaciju sa prvim čovekom struke.

Danas je došao do informacije da je kontaktiran i Dušan Alimpijević, aktuelni trener FMP i da su sa njim obavljeni preliminarni razgovori u ponedeljak. Stručnjak koji je medijski postao zanimljiv prošle sezone, kada je tim iz Železnika uspeo da eliminiše Partizan u polufinalu domaće Mocart Superlige, lako bi mogao da se ispostavi i kao najrealnija opcija. U okolnostima kada su gotovo svi dokazani srpski stručnjaci zauzeti ili nisu spremni da prihvate novi koncept Crvene zvezde, koji podrazumeva osetno podmlađivanje i davanje adekvatne šanse Lazareviću, Davidovcu, Apiću, Radanovu i Simaniću, mladi Alimpijević bi mogao da se ispostavi kao „eksperiment“ sa potencijalno srećnim epilogom.

Treneru rođenom u Lazarevcu 1986, koji je kao stručnjak stasavao u Vojvodini, Spartaku iz Subotice i FMP, ne manjka samopouzdanja i samouverenosti, ali je veliko pitanje da li bi uspeo da nametne autoritet „starosedeocima“ Laziću, Dangubiću ili Bjelici (ukoliko ostane). Alimpijević je vrlo strastven, posvećen košarci, toliko da je u stanju da satima posle odigrane utakmice analizira sa pomoćnicima dobre i loše segmente ili da ih probudi u cik zore kako bi izanalizirali igru protivnika. Iako mu godine, kao ni egzaktni rezultati nisu saveznik, možda bi mogao da pođe putem Dejana Radonjića – od sumnje do obožavanja.

Ostaju Kosović i Birač

Dejan Radonjić, tokom godina boravka u Crvenoj zvezdi, nije menjao stručni štab: Radović, Gačević, Kosović, Birač. Njegovim odlaskom, Radović i Gačević, odlični kondicioni trener, sigurno neće ostati, pošto ih je crnogorski stručnjak i doveo na Mali Kalemegdan, međutim postoji osnovana verovatnoća da Kosović, pouzdani skaut, i mladi Birač, ostanu sastavni deo stručnog štaba i u narednoj takmičarskoj godini.

Bolden u Makabiju

Posle igrača koji su prošle nosili dres Crvene zvezde sa uspehom i naosvajali se trofeja, klub sa Malog Kalemegdana napustio je i košarkaš koji zvanično nije odigrao nijednu utakmicu u crveno-belom – DŽona Bolden. Australijski košarkaš koji je sezonu 2016/17 proveo u FMP Železniku, pa pred poslednju utakmicu potpisao ugovor sa Crvenom zvezdom i tako zvanično ostvario transfer u redove šampiona Srbije, neće naredne jeseni igrati NBA ligu, ali se neće ni vratiti u Beograd. Bolden je prodat Makabiju iz Tel Aviva gde će nastaviti da igra i čeka šansu u NBA ligi. Momka izuzetnih fizičkih predispozicija draftovala je Filadelfija prošlog juna sa 36. pozicije. Crvena zvezda je prodala njegov sveže potpisani dvogodišnji ugovor izraelskom gigantu i zaradila 675.000 dolara (587.000 evra).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari