Srbija pobedom nad Grčkom do četvrfinala 1

Vaterpolisti Srbije pobedili su i Grčku sa 11:6 (2:1, 3:3, 3:0, 3:2) u trećem kolu grupe C i tako posle uvodne faze takmičenja zauzeli prvo mesto u grupi, obezbedivši tako direktan plasman u četvrtfinale SP u Mađarskoj.

U osminu finala su se plasirali drugoplasirana Grčka i trećeplasirana Španija, a „Delfini“ će sada imati nekoliko dana više odmora pred odlučujuće bitke za odličja i trofej.

Usporeno su nekako krenuli Savićevi izabranici, u prvom poluvremenu su Grci bili u egalu ili minimalnom zaostatku, ali je u drugih 16 minuta proradila srpska mašinerija u napadu i serijom golova Mandića, Prlainovića i Filipovića praktično rešila pitanje pobednika na samom kraju treće deonice ovog susreta.

Pored pomenutih igrača najveće zasluge za ovaj trijumf pripadaju i fenomenalnim golmanima Mitroviću i Pijetloviću koji su, pogotovo u drugom poluvremenu, neutralisali sve pokušaje iskusnih grčkih vaterpolista, potvrdivši još jednom da se nalaze u izuzetnoj formi što samo može da raduje Dejana savića pred nokaut fazu takmičenja.