Dva srebra za džudoke 1

U popodnevnom delu takmičenja na borilištima EYOF-a, naši sportisti su nastupili u četiri polufinala i osvojili dve srebrne medalje.

Plivači su takmičenje završili u polufinalnim trkama: Uroš Đoković u trci na 100m slobodno je zauzeo 10. mesto (52,23s), dok je Zita Seke u trci na 50m istim stilom stigla do 11. pozicije sa vremenom 26,80s.

Atletičar Nikola Mulanović je u visinu od 1.90m preskočio iz drugog pokušaja zauzeo 9. mesto, a Džakovac Amel u trci na 3000m je zauzeo 10. mesto rezultatom 9:00.90.

Srebrnim odličjima su se danas okitile džudoke Marica Perišić i Anja Obradović.

Marica Perišić je u kategorii -57kg u prvoj borbi savladala Manuševu iz Bugarske, u drugom Magdalenu Lakner iz Austrije, a u trećem Maju Gošen iz Izraela. Sve mečeve je dobila na Ipon poen. U polufinalu se sastala sa Renatom Zahovom iz Češke koju je pobedila na vazari poen, nakon čega se u finalu turnira borila protiv Kajzer Kaje iz Slovenije. Od Kajzerove je Marica izgubila nakon 4 minuta oštre borbe. Po završetku finalne borbe je izjavila „Mogu da kažem da je predivan osećaj biti na ovakvom mestu, na ovakvom turniru i velika je čast predstavljati svoju zemlju. Želim da kažem i da je osvojiti srebrnu medalju divan osećaj. Nadam se novim medaljama u skorije vreme.“ Marica je u 2017. godini na velikim takmičenjima tri puta osvajala srebrnu medalju (Evoropsko prvenstvo za kadete u Berlinu i na dva Evropska kupa za kadete).

Anja Obradović (-63kg) je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je savladala Lauru Haberstok iz Francuske, a u trećem Mihalinu Skipala iz Poljske. U polufinalnom meču je lako savladala Anđelu Samardžć iz Bosne i Hercegovine, nakon čega se u finalu susrela sa Mirijam Čanturija iz Gruzije. Mirijam se u finalnoj borbi bolje snašla i došla do zlatne medalje.
Anja je na EYOF došla kao šampionka Evrope u kadetskoj konkurenciji i za 2016 i 2017. godinu. Po završetku meča je izjavila „Veoma mi je drago i zadovooljna sam rezulatom, ali s obzirom da sam na ovo takmičenje došla kao šampionka Evrope i sa ovom devojkom sam se već susretala i pobeđvala je, koncentracija mi je u finalu popustila. Celokupno sam zadovoljna, ali znam da je rezultat mogao da bude i za stepen bolji.“