Boaći i Kanga srušili Spartu 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartu iz Praga sa 2:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope i tako načinili značajan korak ka maloj senzaciji i izbacivanju favorizovanih Čeha iz evropskih takmičenja.

Crvena zvezda je apsolutno zasluženo slavila, dominirala je od prvog do poslednjeg minuta i malo je falilo da pobeda bude i značajno ubedljivija.

Poveli su preko Boaćija u 13. minutu nakon sjajne kombinacije sa Kangom iz slobodnog udarca, a konačnih 2:0 postavio je Gabonac predivnim udarcem sa 25 metara u drugom poluvremenu.

Trener srpskog vicešampiona Vladan Milojević potpuno je nadigrao svog kolegu sa druge strane, Andreu Stramaćonija, ne dozvolivši mu da na terenu postavi taktiku kakvu želi, pa su tako svih 90 minuta Česi bili inferiorniji na terenu, jurivši Stojkovića, Kangu, Boaćija tokom čitavog susreta i ne stvorivši praktično nijednu stopostotnu šansu.

Revanš meč je za nedelju dana, a ukoliko „crveno-beli“ budu prikazali ovakvu igru još jednom, nema sumnje da će proći u plej of.

Meč je na svojevrsan način obeležio i Mičel Donald, postavši prvi stranac koji je poneo kapitensku traku Crvene zvezde na jednom meču.