Ostojić u zadnji čas 1Foto: Starsport

Minuti su delili fudbalera Partizana od remija sa Vojvodinom u velikom derbiju petog superligaškog kola, što bi bila samo so na ranu posle poraza od Voždovca, ali je šampionov štoper Bojan Stojić 60 sekundi pre kraja regularnog dela meča preoteo slavu domaćinovom golmanu Emilu Rockovu.

Stao na put nepobedivosti Lala u ovom prvenstvu – 0:1 (0:0) i učinio da crno-beli u pozitivnom raspoloženju dočekaju prvi od dva duela plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope, sa Videotonom ovog četvrtka u Humskoj.

Dugo je beogradski tim „osvajao“ Novi Sad, ali je zato pokazao zavidnu upornost i borbenost u nameri da se vrati na pobednički kolosek i izbegne treći vezani susret bez golova na „Karađorđu“. Mada lišen „poenterske“ pomoći Uroša Đurđevića (povređen) i bez standardnog zadnjeg veznog Luiza Evertona u protokolu (nije se pojavio na treningu noć pred utakmicu), sa Leandrom Tavambom u špicu i retkim rezervistom Milanom Radinom na njihovim mestima, odnosno Sejdubom Sumom u ulozi organizatora akcija, branilac titule je bio dominantnija i konkretnija ekipa. Puleni Miroslava Đukića duže su imali loptu u svojim nogama, iznudili su više kornera (rival do prvog došao tek u finišu), imali više šuteva u okvir gola i van njega, ne i sreće da brže, lakše i ubedljivije uzmu „plen“. Tačnije rečeno, Rockov ga nije dao sve do skok udarca junaka utakmice (89). Pre toga je pročitao dva odlična šuta iz igre Tavambe i Sume u prvom poluvremenu, bio na pravom mestu i dovoljno skoncentrisan posle sjajnih Suminih pokušaja iz slobodnjaka u nastavku, a jedinu lošu procenu dvadeasetdvogodišnjeg čuvara mreže pokrio je Renan, kada je na gol liniji zaustavio već viđen pogodak golobradog rezerviste Jovanovića. Sve dok se iskusni defanzivac nije vinuo u vazduh, posle centaršuta Petra Đuričkovića, i glavom zakucao važno slavlje crno-belih.

Na drugoj strani, mladi golman Marko Jovičić nije imao puno posla, a i s ono malo nužnih intervencija nije doveo u pitanje odluku stručnog štaba da mu da prednost u odnosu na Filipa Kljajića (greške na par mečeva ga preselile na klupu) i starijeg Nemanje Stevanovića, dok rukavice ne zaduži povratnik Vladimir Stojković.

Miroslav Đukić: Zaslužena pobeda

-Veoma teška utakmica, protiv tvrdog i agresivnog protivnika. Ovde se niko nije naigrao fudbala. NJihov golman je bio odličan, ali na kraju smo mi zasluženo pobedili – komentar je Partizanovog trenera.

Nenad Vanić: Rival opasniji iz prekida’]

-Partizan je imao inicijativu, a naš golman izvanredno reagovao u dve, tri situacije. U drugom poluvremenu smo bili opasniji u nekim trenucima, ali je rival je bio dobar iz prekida i to je na kraju uspeo da pretvori u pobedu – kaže strateg Vojvodine.