Španović odbranila titulu Dijamanstke lige 1Foto: EPA-EFE / STEPHANIE LECOCQ

Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović pobednica je u ukupnom plasmanu
Dijamantske Lige u ovoj sezoni.

Skok udalj je sigurno bila jedna od najneizvesnijih disciplina u toku finalnog mitinga Dijamantske Lige večeras u Briselu.

Španović je pobedu ostvarila u šestoj seriji skokom od 6,70m, a čak tri daljašice delio je jedan centimetar u poretku od drugoplasirane do četvrtoplasirane. Sve tri osvajačice medalja na Svetskom prvenstvu u Londonu su danas ostale bez plasmana među prve tri.

Svetska prvakinja Britni Ris skočila je 6,61m i zauzela petu poziciju, Klišina samo 6,49m i obezbedila sedmo mesto, dok je Bartoleta jedno vreme bila u igri i za prvu poziciju, međutim rezultat 6,63m doneo joj je četvrtu poziciju.

Ovoga puta Britanka Loren Ugen doskočila je 6,65m što je bilo na kraju dovoljno za drugo mesto, a Amerikanka Šakela Saunders osvojila treće mesto sa 6,64m.

Špnović je u Briselu osvojila svoj drugi Dijamantski trofej u karijeri, navodi se u saopštenju. Nakon pobede naša atletičarka se oglasila i na tviteru.