Partizan odigrao nerešeno protiv Jang bojsa (VIDEO) 1Foto: Fonet

U prvom kolu B grupe Lige Evrope fudbaleri Partizana igrali su večeras u Bernu protiv Jang bojsa nerešeno 1:1 (1:1), a za uspešan start prvaka Srbije najzaslužniji je bio golman Vladimir Stojković, koji je u nekoliko navrata sprečio domaće
fudbalere da postignu pogodak iz stopostotnih šansi.

Partizan je odlično počeo utakmicu, jer je poveo golom Marka Jankovića u 11. minutu, ali je posle toga potpuno stao i prepustio incijativu protivniku. Lider u šampionatu Švajcarske to je iskoristio već u 15. minutu, kada je Fasnaht posle „karambola“ u šesnaestercu crno-belih uspeo da izjednači.

Taj gol kao da je paralisao fudbalere Patizana, koji su na trenutke delovalo potpuno pogubljeno na terenu. Domaćini su napadali u talasima i ređali šanse, od kojih su neke bili „ziceri“, ali je Stojković pravio čuda na golu i rezultat se nije promenio.

U drugom poluvremenu slika na terenu je potpuno promenjena. Fudbaleri Partizana su zaigrali neuporedivo bolje, kontrolisali su igru i činilo se da će ponovo povesti, ali nije bilo pravog završnog pasa. Dve veoma izgledne prilike koje su imali Tavamba i Solomon nisu iskorišćene, jer su napadači Partizana loše šutirali.

Partizan svakako može da bude zadovoljan ovogodišnjom premijerom na evropskoj sceni, jer bod osvojen u gostima mnogo znači, a igrom u drugom poluvremenu crno-beli su pokazali da nema potrebe da preterano respektuju protivnike u Ligi Evrope.

U drugom kolu Partizan će 28. septembra ugostiti Dinamo iz Kijeva, a taj meč će se igrati bez prisustva publike.

Jang bojs: Fon Balmos, Mbabu, Fon Bergen, Nuhu, Lotomba, Fasnaht, Sanogo, Sou, Sulejmani (Šik, 84), Nsame, Asale (Ngamaleu, 68).

Partizan: Stojković, Vulićević, Ostojić, N.R. Miletić, N.G. Miletić, Everton, Jevtović, Janković, Tavamba, Tošić (Pantić, 88), Ožegović (Solomon, 64).