Milica Mandić osvojila srebro u Maroku 1Foto: Tviter/@OKSrbije (arhiva)

Srpska reprezentativka u tekvondou Milica Mandić (+67kg) osvojila je srebrnu medalju na Gran pri turniru G4 kategorije u Maroku i tako osvojilia bitnih 24 poena za olimpijsku listu u trci za Igre 2020. godine.

Mandićeva je na startu pobedila Nemicu Šnajder, zatim je bila bolja od Britanke Slavin, koja je savladala Anu Bajić na startu. U polufinalu je savladala na zlatan poen, posle 8:8, Kineskinju Ženg, zlatnu na Olimpijskim igrama u Riju. U finalu se srela sa Britankom Bjankom Valden od koje je izgubila 7:1.

Prvog takmičarskog dana borili su se I Ana Bajić (+67kg), koja je poražena na startu od Britanke Slavin, I Draško Jovanov (+80kg) od kojeg je bio bolji Britanac Čo, srebrni sa Svetskog prvenstva u Koreji ove godine.

Drugog takmičarskog dana na tatami izlaze Vanja Stanković, svetska prvakinja iz Koreje 2017, i Tijana Bogdanović, srebrna na OI u Riju, u kategoriji do 49 kilograma, kao I Damir Fejzić I Ivan Karajlović u kategoriji do 80 kilograma.